WSB
Rozmaitości
Piątek, 30 marca 2012 20:42

II edycja konkursu "Chiny: od Konfucjusza do Jackie Chana". Nagrodą jest wycieczka do Chin!

Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych roczników 1993-1995 z Małopolski do udziału w II edycji konkursu „Chiny: od Konfucjusza do Jackie Chana”. Dzięki znajomości historii i kultury Chin uczniowie mogą rozpocząć swoją ścieżkę kariery od wspaniałej przygody z językiem chińskim.
Jeśli wiesz, kim byli: Konfucjusz, Sun Zi, jeśli znasz filmy z Jackie Chanem, jeśli nie straszne są ci zmagania z Armią Terakotową i marzysz o przejściu przez Wielki Mur, to jeszcze tego lata masz szansę przeżyć przygodę życia i na własne oczy zobaczyć m.in. Zakazane Miasto i pospacerować ulicami Pekinu.

Głównymi nagrodami dla trzech uczniów, którzy zostaną zwycięzcami konkursu, jest uczestnictwo w wakacyjnym tygodniowym obozie językowym w Chinach wraz z przelotem. Nagrodami dodatkowymi dla uczestników oraz nauczycieli prowadzących są kursy języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie.

Tegoroczna edycja konkursu „Chiny będzie się składać z dwóch etapów: w pierwszej części uczniowie będą mieli za zadanie rozwiązać test wyboru. W drugim etapie 10 osób o najwyższych wynikach z testu będzie odpowiadało ustnie na dwa pytania powiązane z listą zagadnień opublikowanych na stronie internetowej organizatora.

Oba etapy konkursu przewidziano na 14 kwietnia.
Zgłoszenia należy przesyłać do 5 kwietnia e-mailem na adres konkurs@instytutkonfucjusza.pl, drogą pocztową oraz faxem +48 12 422 87 16 lub też osobiście przynieść do siedziby Instytutu.

Więcej szczegółów na: www.instytutkonfucjusza.pl

s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl