Festiwal Kiepury
Rozmaitości
Środa, 27 czerwca 2012 21:36

Gala Talentów Małopolski 2012 (zdjęcia)

NOWY TARG. W auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej swoje umiejętności zaprezentowali młodzi artyści z różnych zakątków Małopolski. Na scenie zaprezentowali się laureaci oraz zdobywcy wielu nagród tegorocznych konkursów artystycznych.
Była to okazja, by posłuchać wokalistów – Julii Mokrackiej, Magdy Panek, Marty Skarby, Martyny Łęckiej, Izy Guroś, Martyny Plewy – z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu oraz Daniela Ramsa i Katarzyny Szczepaniak z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Wystąpił także zespół wokalny „Szmer” złożony z uczniów Zespołu Szkół w Tymowej i Zespołu Szkół w Domosławicach, a także zespół wokalno-instrumentalny z Miejskiego Ośrodka Kultury w Oświęcimiu.

W czasie gali zaprezentowano nie tylko talenty muzyczne, ale także taneczne i akrobatyczne – a to za sprawą grupy tanecznej „Silver Stars” z Zespołu Szkól w Tymowej, grupy baletowej „Adagio” oraz grupy akrobatycznej „Astral” z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Występy te zachwyciły publiczność, która okazała podziw gromkimi brawami.

Ponadto w holu głównym Centrum Dydaktyczno-Bibliotecznego PPWSZ, w którym odbywała się gala, można było obejrzeć prace podopiecznych Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Nowym Targu.

Galę Talentów Małopolski zakończyło uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „Przestrzenne In(ter)wencje”, organizowanego przez Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową oraz nowotarską Delegaturę Kuratorium Oświaty w Krakowie. Nagrody wręczyli dr Anna Mlekodaj Prorektor ds. Badań i Współpracy PPWSZ, mgr inż. arch. Agnieszka Fudali Zastępca Dyrektora Instytutu Architektury i Urbanistyki PPWSZ oraz Aleksander Palczewski Małopolski Kurator Oświaty. Szczegółowe wyniki konkursu zamieszczone zostały na stronie internetowej kuratorium oraz PPWSZ w Nowym Targu. Wystawa pokonkursowa znajduje się w holu głównym PPWSZ w Nowym Targu.

Gala stanowiła uroczyste podsumowanie bieżącego roku szkolnego w województwie małopolskim, dostarczyła wielu wrażeń artystycznych oraz z pewnością zainspirowała młodych widzów do rozwijania własnych talentów. Organizatorem Gali był Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, a odbyła się ona pod Honorowym Patronatem prof. dr. hab. Stanisława Hodorowicza Senatora RP.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Aby posłuchać młodych, utalentowanych osób, do Podhalańskiej Wyższej przybyło ponad 700 uczniów wraz z opiekunami.

Monika Jakobiszyn PPWSZ, opr. s/
Zdj. Nowotarska Delegatura Kuratorium Oświaty w Krakowie
TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl