WSB
Rozmaitości
Środa, 4 lutego 2015 20:52

Fotografia Adama Kokota wyróżniona w konkursie MML

Nowotarżanin Adam Kokot kolejny raz został doceniony przez jurorów prestiżowego konkursu fotografii górskiej i przyrodniczej. W tegorocznej 25. edycji konkursu Memorial Maria Luisa oceniano kilkanaście tysięcy fotografii związanych z górami i szeroko rozumianą - przyrodą.
Z tej masy zdjęć wybrano 12 najlepszych w danej kategorii oraz dziesięć, które uhonorowano wyróżnieniem. Zdjęcie nowotarżanina ukazuje Kingę Ociepka-Grzegulską, krakowiankę która ma na swoim koncie między innymi Mistrzostwo Świata Juniorów 2000 i 2001 oraz pięciokrotny tytuł Mistrzyni Polski Seniorów w boulderingu.

Adam Kokot jest m. in. laureatem największego na świecie konkursu fotografii outdoorowej RedBull Illume 2010. Jego prace publikowane są w prasie krajowej i zagranicznej (Red Bulletin, Rangefinder, Polityka, Focus, Better Photography, SnowBoard, Bieganie, Risk, Extremium, Magazyn Górski, Foto oraz National Geographic). Jest członkiem kolektywu fotograficznego Babel Images.

Specjalizuje się w fotografii górskiej i sportów ekstremalnych. Bierze udział w wyprawach wysokogórskich jako pełnoprawny uczestnik, jednocześnie fotografując poszczególne etapy wspinaczki.

s/ zdj. Adam Kokot
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl