Rozmaitości
Piątek, 14 czerwca 2019 10:46

Festiwal Gadafest 2019

Jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Gadafest odbędzie się już w dniach 26-28 lipca 2019 roku w Miechowie.
Gadafest to bezpłatne dwudniowe wydarzenie kulturalne organizowane od 2012 roku w województwie małopolskim. W czasie tych 7 lat odbyło się 9. edycji imprezy – cztery w Rabce-Zdroju (nie licząc tegorocznego „before party”, które odbyło się 11 maja) oraz pięć w Miechowie. Po raz dziesiąty festiwal zabrzmi w terminie od 26 do 28 lipca 2019 roku w Miechowie, zaledwie 40 kilometrów od Krakowa.

Organizatorzy łączą muzykę, sztukę, taniec, kulturę fizyczną i rozrywkę poprzez organizację otwartych koncertów i imprez DJ-skich, wystaw, pokazów, warsztatów i innych aktywności zachęcających do zażycia ruchu na świeżym powietrzu. Gadafest skierowany jest do szerokiego grona odbiorców – zarówno młodych ludzi poszukujących swoich zainteresowań, jak również świadomych uczestników festiwalowych propozycji. Ważną cechą wydarzenia jest jego otwartość na różne zjawiska zachodzące na polskiej scenie muzycznej. Festiwal nie skupia się na jednym nurcie, kluczem do wyboru artystów jest energia i szczerość, dzięki czemu każdy kto będzie chciał wziąć w nim udział, niezależnie od wieku czy upodobań odnajdzie coś interesującego dla siebie.

Zgodnie z tradycją festiwal rozpocznie się koncertami w dawnym klasztorze Bożogrobców, usytuowanym w samym sercu miasta. W przestrzeniach klasztoru zaprezentują się artyści związani ze sceną eksperymentalną i elektroniczną. W tym roku będzie to m. in. Mikołaj Trzaska, Hatti Vatti oraz poznański projekt Drogi Krajowe. Pozostała część festiwalu będzie odbywać się na terenie rozłożystych łąk tuż za miastem, wokół karczmy „Siedlisko”. Organizatorzy szykują tam 2 sceny (plenerową oraz klubową), które będą grać od piątkowej nocy do niedzielnego poranka. Usłyszymy na nich m. in. takie projekty jak: Alameda 5, Bajzel, Jesień, Gadabit, Poznańska Orkiestra Improwizowana, Jung An Tagen, Tutto Positivo, Elvira, Astral Balloon, Feel-X, Meff, HiTrash, Eta Hox, Flea (Deep Impact). Wato śledzić program wydarzenia, bo koncertów i występów DJ-skich z pewnością pojawi się więcej. Nie zabraknie także wydarzeń towarzyszących takich jak warsztaty, wystawy i pokazy, które ogłoszone będą bliżej daty festiwalu.

Pełny program wydarzeń oraz szczegółowe opisy artystów można znaleźć na stronach: www.gadafest.pl oraz www.facebook.com/gadafest. Znajdziecie tam także pakiet informacji praktycznych takich jak np. dojazd czy pole namiotowe.

Festiwal Gadafest jest wydarzeniem tworzonym przez społeczność, dlatego każdy, kto chce poczuć się jej częścią i mieć realny wpływ na wygląd festiwalu może wesprzeć wydarzenie na portalu
Polak Potrafi.
Zbiórka społecznościowa potrwa do 2 lipca 2019 roku, a na wspierających czekają wyjątkowe nagrody.

mat. prasowy
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl