WSB
Rozmaitości
Wtorek, 24 czerwca 2014 23:40

Festiwal Filmów dla dzieci potrwa do czwartku

Jak co roku w krakowskim kinie Kijów odbywa się Festiwal Filmów dla najmłodszych. Na ekranach dzieci nie zobaczą Reksia ani Misia Uszatka, lecz filmy z całego świata.
W niedzielę Festiwal otworzył film dla dzieci "Akademia Pana Kleksa", którzy znają i pamiętają starsi internauci. Akademia Pana Kleksa obchodzi swoje trzydzieste urodziny! Z sentymentem starsi widzowie oglądali Adasia Niezgódkę, jego kolegów oraz Ambrożego Kleksa i Mateusza Szpaka.

Współczesne dzieciaki, tak jak my dorośli boją się tych samych postaci z bajki, kibicują pozytywnym bohaterom. Gdy w drugiej części filmu pojawiły się wilki, część młodej widowni zakryła oczy lub poodwracała głowy. Nieudolne okazały się tłumaczenia dorosłych, że przecież to " tylko: bajka".

- W tym roku do Biura Festiwalowego zgłosiła się rekordowa liczba twórców. Wpłynęło ponad 330 zgłoszeń, z których wybrano 80 - podkreśla Marta Żurek, dyrektor dziecięcego Festiwalu.

Na jutro organizatorzy przygotowali specjalne projekcje przeznaczone dla najbardziej wymagającej bo najmłodszej publiczności w wieku od 4-ch do 10 lat. Najmłodsi obejrzą bajkowe światy malowane tęczą, zrobione z plasteliny, makaronu czy drewna. Wszystkie przeniosą dzieci w niezwykły świat wyobraźni. W filmach pojawią się tematy dotyczące tego, co dla nas dorosłych także jest cenne: przyjaźni, więzi rodzinnych czy też odwagi.

Już o 8.30 na Dużej Sali kina Kijów pierwsze dziewięć filmów dla milusińskich od lat 4-ch. Kolejne seanse o 9-ej, 10.30, 11-ej, 16.30 i 18.30.

Warto wiedzieć, że wstęp na wszystkie filmy i wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny. W ramach Festiwalu odbywa się zbiórka cegiełek na pomoc dla dzieci z prokocimskiego szpitala.

am/ zdj. Sylwia Królik
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl