Rozmaitości
Czwartek, 27 czerwca 2013 23:33

Ewa Zachwieja nagrodzona przez TPD odznaką „Przyjaciel Dzieci” (zdjęcia)

W sali obrad Urzędu Miasta Kraków odbyła się uroczystość poświęcona 100 leciu powstania Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Z tej okazji zasłużonym osobom działającym na rzecz dzieci wręczone zostały odznaki „Przyjaciel Dzieci i medale im. dr. Henryka Jordana.
Wśród grona kilku osób, Ewa Zachwieja ze Szczawnicy, nagrodzona została odznaką „Przyjaciel Dzieci”.

To zaszczytne wyróżnienie zostało jej przyznane za długoletnią pracę z dziećmi i młodzieżą w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. F. Chopina w Szczawnicy, Zespole Pieśni i Tańca „Juhasy”, który wraz z przyjaciółmi założyła 26 lat temu i nadal go prowadzi, a także za okazywaną pomoc dzieciom niepełnosprawnym z PSOUU „Perła” w Szczawnicy i dzieciom ze Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu w Krakowie.

Odznaczenie wręczył jej prezes Zarządu TPD, Roman Ficek i dyrektor Renata Kloryga. Dyplomy podziękowania za pomoc dzieciom i ich rodzinom otrzymali: Janina Zachwieja, prezes O/Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Perła” w Szczawnicy i Mariusz Tokarczyk, sołtys wsi Jaworki.

Rangi uroczystości nadali swoją obecnością m.inn. przedstawiciele Rady Miasta Krakowa, prezydenta Krakowa oraz poseł na Sejm RP Jerzy Fedorowicz.

Gratulacje odznaczonym złożył poseł Jerzy Fedorowicz. – Chciałbym serdecznie pogratulować Pani Ewie Zachwiei ze Szczawnicy, która jest mi bardzo znana z działalności kulturalnej i pracy z dziećmi i młodzieżą. Jestem przez jej zespół Juhasy mianowany „góralem pienińskim” (od red. podczas koncertu kolęd zespołu w Bazylice Mariackiej w Krakowie), dlatego to wyróżnienie dla Niej jest mi szczególnie bliskie. Dziękuję za zaproszenie – jestem całym sercem z Wami – mówił poseł.

Miłym akcentem i niespodzianką dla organizatorów uroczystości był przyjazd i występ kapeli góralskiej „Jaworcanie” z Jaworek, która kilka utworów zagrała przez szeroką publiczności na sali obrad, a później grała w kuluarach.

Bardzo podobał się wszystkim występ dzieci z krakowskich świetlic TPD, które w wędrówce po krajach świata poznawały ich kulturę, zwyczaje i tradycję.

- Było mi niezmiernie miło odbierać tę odznakę. Jest ona dla mnie szczególnie cenna, bo dotyczy podziękowania za pracę z dziećmi, które zawsze są mi bliskie i, że mogę rozwijać ich talenty muzyczne i taneczne w zespole Juhasy i szkole muzycznej. Obiecuję, że zaraz po wakacjach ponownie pojawimy się z zespołem w szpitalu w Prokocimiu – mówiła Ewa Zachwieja.

zach/ zdjęcia Stanisław Zachwieja

źródło: Podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl