Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 19 września 2013 21:35

Ekologiczny tydzień w Nowym Sączu

Za tydzień rozpocznie się I Sądecki Jarmark EkoLokalny. W programie m.in.: wielka wymiana ubrań, pokaz samochodów hybrydowych, eko-warsztaty dla najmłodszych, konkurs na eko-zywność i eko-kosmetyki, darmowe badania i wiele innych atrakcji. Impreza rozpocznie się 22 września br.
- Od 16 do 22 września trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, a jego zwieńczeniem jest tradycyjnie 22 września, kiedy obchodzimy „Dzień bez samochodu”. W tym roku nasze miasto zostało włączone, w europejskie obchody tej akcji. Z tej okazji 22 września, każdy kierowca, który zostawi auto w domu, a zdecyduje się skorzystać z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, będzie mógł podróżować za darmo, wystarczy, że okaże ważny dowód rejestracyjny - tłumaczy Tomasz Michałowski, prezes Stowarzyszenie „DLA MIASTA”- współorganizator imprezy.

16 września przypada Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej, a trzy dni później 19 września Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Urzędu Marszałkowskiego, organizatorzy będą chcieli na jednym ze stoisk zaprezentować walory przyrodnicze jakie występują w Małopolsce, ze szczególnym uwzględnieniem Parków Narodowych.

Trzeci tydzień września to tradycyjnie dni, w których organizowane jest tzw.” Sprzątanie świata” i właśnie m.in. ten aspekt zostanie poruszony podczas FlashMoba organizowanego przez grupę Młodych Aktywnych Sądeczan pod przewodnictwem Bartosza Jawora i Nastali Respekty, który odbędzie podczas jarmarku około godziny 14.00.

Organizatorem Jarmarku EkoLokalnego jest Stowarzyszenie Humaneo oraz Stowarzyszenie „DLA MIASTA”, a patronat honorowy nad imprezą objął Marek Sowa. Urząd Marszałkowski Województwa jest partnerem imprezy oraz fundatorem koszulek w ramach akcji „Małopolska na start”.

opr. s/

źródło: Wrota Małopolski

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl