Kuter
Rozmaitości
Wtorek, 18 stycznia 2011 12:39

Dziennikarze czytają dzieciom baśnie

KRAKÓW. Centrum Sportu i Kultury „Sidzina” (ul. Działowskiego 1) zaprasza w sobotę 22 stycznia br. o godzinie 15.00 na akcję pod hasłem: „Dziennikarze czytają dzieciom baśnie”. Dodatkowo wystąpi wokalistka Ewa Niewdana-Hady i pianista Rafała Muszyński, znany też jako Karmel.
Akcja jest dedykowana Joannie Kosińskiej, matce dwójki małych dzieci, która przeszła poważną operację mózgu. Nastąpiły jednak komplikacje, które spowodowały znaczny niedowład lewej strony ciała oraz uszkodzenie nerwów czaszkowych. Z czasem wystąpiła również ataksja czterokończynowa (mimowolne drżenie) utrudniająca wykonywanie najprostszych czynności. Joanna nadal nie potrafi samodzielnie się poruszać oraz mówi z trudem.

Aby Joanna odzyskała sprawność ruchową potrzebna jest kosztowna rehabilitacja. Dotychczasowe środki z NFZ i innych źródeł są już wyczerpane.

W sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury „Sidzina”, baśnie czytać będą:
Krzysztof Wojdowski, radio Zet,
Mariusz Kuś i Bogdan Ingersleben z radia Plus,
Tomasz Buszewski i Magdalena Opyd – radio Kraków Małopolska;
Agata Petela i Jan Pirowski z radia Eska,
Natalia Mróz z radia Alfa,
Jakub Wajdzik z portalu Mediafm.Net,
Sergiusz Piotrkowski z radia Rmf Maxxx,
Magda Dobrzyniak i Anna Kot z radia Bonus.

Inicjatorem akcji jest Mariusz Kuś z radia Plus Kraków, Agencja SPM.

Na apel odpowiedział także portal Czasdzieci.pl, przekazując książki dla dzieci i dorosłych uczestniczących w tej akcji. Wszystkie egzemplarze zostaną rozlosowane wśród publiczności. Warunkiem udziału w losowaniu jest przekazanie dowolnej kwoty na rehabilitację pani Joanny do puszek wolontariuszy Caritas, którzy też będą z nami tego popołudnia.

Jakie baśnie usłyszymy? Baśnie nietypowe i jeszcze nie wydane drukiem. Baśnie dla rodzeństwa i dzieciaków z sąsiedztwa napisane przez nastoletnich laureatów konkursu literackiego „W świecie baśni Andersena”. Oto niektóre tytuły: „Czarownica Skąpisłówka i mądra Kasiulka”, „Baśń o samotnym bamboszku” czy „Dzieje pewnego krążka”. Łącznie usłyszymy 10 baśni dziesięciu autorów w wieku od 9 do 14 lat.

Akcja jest zaplanowana w godzinach: 15.00-17.30.
Kontakt informacyjny: Joanna Ficek, tel. 535–533-557, Mariusz Kuś, tel. 608–496-827, www.csksidzina-krakow.pl.

s/

źródło: Centrum Sportu i Kultury „Sidzina”

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl