Rozmaitości
Wtorek, 2 września 2014 19:49

Drugi przetarg na wyłonienie długoletniego dzierżawcy parkingu w Pieninach unieważniony

Nie ma szczęścia zaplanowana przez władze Szczawnicy inwestycja budowy parkingu piętrowego. Drugi przetarg na budowę, do którego zgłosiły się dwie firmy, został anulowany.
- Anulowanie przetargu związane jest z tym, że obie firmy, które przystąpiły do przetargu zaproponowały cenę wykonawstwa inwestycji w wysokościach o wiele wyższych, aniżeli zostało to, określone w procedurze przetargowej dotyczącej planowanej inwestycji - mówi Grzegorz Niezgoda, burmistrz Szczawnicy.

Ta decyzja spowodowała, że, jak wcześniej sygnalizował w swoich wypowiedziach burmistrz Niezgoda, władze Szczawnicy zwróciły się do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego z wnioskiem o przedłużenie terminu oddania do użytku planowanej inwestycji do końca czerwca 2015 r.

Kolejny przetarg na realizację inwestycji będzie ogłoszony zaraz po otrzymaniu decyzji o przedłużeniu terminu zakończenia inwestycji, na przełomie miesięcy września i października br.

Przypomnijmy, że w projekcie parkingu ma znaleźć się 217 miejsc dla samochodów osobowych oraz 16 miejsc parkingowych dla autobusów, a także stylowy pasaż siedmiu lokali przeznaczonych na działalność gospodarczą.

Projekt realizowany jest po obu stronach granicy polsko-słowackiej pod nazwą „Wzrost atrakcyjności turystycznej Szczawnicy i Leśnicy – miast pogranicza polsko-słowackiego poprzez rozbudowę infrastruktury turystycznej” w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej – Program Współpracy Transgranicznej Rzeczypospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013 i dotyczy wykonania rozbudowy Pienińskiej Chaty w słowackiej Leśnicy oraz parkingu piętrowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Szczawnicy, w bezpośrednim sąsiedztwie przystani flisackiej.

Całość inwestycji dofinansowana jest ze środków unijnych w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych, pozostała kwota zabezpieczona ma być poprzez jednorazową wpłatą od wieloletniego dzierżawcy, który wygra przetarg.

Tekst Henryk Janusz Olkiewicz
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl