Rozmaitości
Czwartek, 26 stycznia 2023 10:52

Dostępna Poradnia Pulmonologiczna

Schorzenia układu oddechowego to najczęściej pojawiające się stany chorobowe. Problemy tego typy diagnozowane są i leczone w Poradni Pulmonologicznej Mościckiego Centrum Medycznego.
Świadczeń udzielają tu lekarze specjaliści pulmonologii Krystyna Rybołowicz-Kułaga oraz Hubert Wnęk. Placówka może się pochwalić dużą dostępnością i krótkimi terminami oczekiwania na wizytę. Rejestracja pod numerem 14 688 05 50.

Do najczęściej występujących objawów chorób układu oddechowego zaliczyć możemy katar i kaszel. Ponadto pojawia się także ból gardła i charakterystyczna chrypka. Jeśli takie objawy utrzymują się dłużej, niż trzy dni - warto skorzystać z pomocy lekarskiej. Nie powinniśmy także lekceważyć duszności. Mogą być one objawem astmy lub rozedmy płuc.

Liczba pacjentów borykających się z niewydolnością oddechową rośnie w zatrważającym tempie. Wielu z nich potrzebuje pomocy specjalistów. Jak pokazuje ostatnie zestawienie dostępności świadczeń, przygotowane przez Dziennik Polski, Poradnia Pulmonologiczna Mościckiego Centrum Medycznego znajduje się w ścisłej czołówce świadczeniodawców. Oznacza to najkrótszy czas oczekiwania na poradę lekarza specjalisty. W praktyce wizyta jest dostępna w ciągu kilku dni od rejestracji. Świadczenia są bezpłatne dla pacjentów. Na mocy podpisanego kontraktu finansuje je Narodowy Fundusz Zdrowia. Do Poradni Pulmonologicznej potrzebnie jest skierowanie, wystawione przez lekarza POZ.


mat. prasowy
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl