Festiwal Kiepury
Rozmaitości
Poniedziałek, 26 września 2016 11:16

Coś, co zostanie - warsztaty fotografii dokumentalnej dla młodzieży w Rabce-Zdroju

Zapraszamy młodzież w wieku 15-19 lat do udziału w warsztatach fotograficznych i działaniach bazujących na fotografiach autorstwa Zofii Rydet (artystki fotografki związanej z Rabką), wykonanych w Rabce w latach 1950-1990.
Czy wiesz, jak zmieniała się Rabka na przestrzeni lat? Chcesz poznać historię swojej miejscowości, i lubisz fotografować? Chcesz na 5 dni zamienić się w dokumentalistę? Dołącz do nas!

Nasz plan działań 3-7 października 2016:
WARSZTATY FOTOGRAFII DOKUMENTALNEJ,
– wspólnie podążymy szlakiem Zofii Rydet, poszukamy miejsc z fotografii artystki wykonanych w Rabce, sprawdzimy czy istnieją nadal, jak bardzo się zmieniły, spróbujemy odtworzyć podobne kadry współcześnie
UWAGA! Pierwsza zbiórka: 3.10.2016, poniedziałek, g. 15.30 Akademia Malarstwa na Szkle - Muzeum im. Wł. Orkana, ul. Sądecka 6. Warsztaty odbywać się będą codziennie w g. 16.00-19.00.

7 października 2016, g. 17.00
WYSTAWA FOTOGRAFICZNA, którą wspólnie zaprojektujemy
- współczesna dokumentacja miejscowości – wykonane przez nas portrety mieszkańców, zdjęcia miejsc i krajobrazu zestawione ze zdjęciami Zofii Rydet przedstawiającymi dawną Rabkę
miejsce: Galeria Pod Aniołem MOK, ul. Parkowa 5

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Posiadanie własnego aparatu fotograficznego nie jest wymogiem! Wystarczy ciekawość i gotowość do spotkania.

Prowadzenie: Pola Rożek i Paweł Ogrodzki

COŚ, CO ZOSTANIE to projekt realizowany przez Fundację im. Zofii Rydet. W ubiegłych latach były to lokalne działania fotograficzne w miejscowościach, w których Zofia Rydet (artystka fotografka, 1911-1997) realizowała słynny projekt „Zapis socjologiczny”. Zbiór 14 000 zdjęć (zofiarydet.com) dokumentuje osoby, wnętrza i realia społeczno-kulturowe polskich wsi. Po 30 latach fotografie budzą żywe reakcje – zarówno w sieci jak i w gronie rodzinnym/sąsiedzkim, stały się pretekstem do rozmów i spotkań.
W 2016 roku projekt COŚ, CO ZOSTANIE realizowany będzie w Rabce-Zdroju, miejscowości z którą związana była artystka i gdzie została pochowana.

Organizator: Fundacja im. Zofii Rydet
| www.fundacjarydet.pl ||www.zofiarydet.com || www.facebook.com/coscozostanie |||

Partnerzy:
Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju www.muzeum-orkana.pl
Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju www.mok.rabka.pl
I Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera w Rabce-Zdroju www.romer.nowotarski.pl

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

źródło: materiał prasowy

TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl