Kopalnia
Rozmaitości
Wtorek, 11 maja 2021 13:30

Bronisław Cieślak spoczął na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

Na cmentarzu Podgórskim w Krakowie spoczął Bronisław Cieślak. Na uroczystościach pogrzebowych pojawili się rodzina, przyjaciele, politycy i młodzież z transparentem nawiązującym do jego roli porucznika milicji Sławomira Borewicza z popularnego serialu "07 zgłoś się". Aktor został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Bronisław Cieślak - dziennikarz, prezenter telewizyjny, były poseł i aktor znany z ról porucznika Sławomira Borewicza w serialu "07 zgłoś się" i Bronisława Malanowskiego w "Malanowski i partnerzy" - zmarł 2 maja w wieku 77 lat.

W poniedziałek rodzina i przyjaciele pożegnali go na cmentarzu Podgórskim w Krakowie. Prezydent Andrzej Duda nadał Bronisławowi Cieślakowi pośmiertnie Krzyż Kawalerski Order Odrodzenia Polski. Odznaczenie przekazał rodzinie podczas uroczystości pogrzebowych prezydencki minister Andrzej Dera.

Wśród osób, które towarzyszyły odprowadzeniu urny do grobu, byli między innymi założyciel partii Razem, poseł Lewicy Adrian Zandberg, posłanka Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Piekarska, aktorka Ewa Florczak. Grupa młodzieży niosła transparent z napisem: "O7 MO ŻEGNAJ".

Przed wyniesieniem urny z kaplicy odtworzona została piosenka "Molitva Za Magdalenu" Olivera Dragojevica i Stjepana Hausera.

źródło: fot. Tomasz Cichocki, materiały prasowe

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl