Golemo
Rozmaitości
Środa, 7 listopada 2018 13:00

Bezpłatnie i tylko dla osób 50+

Od najbliższego piątku (9 listopada 2018 r.) mieszkańcy Powiatu Nowosądeckiego mogą zapisywać się na bezpłatne badania gęstości kości oraz poziomu witaminy D3. Dotyczy to osób, które ukończyły 50. rok życia. Jak co roku - koszt badań zostanie pokryty z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.
Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu realizuje zadanie z zakresu zdrowia publicznego „Zdrowe kości, zdrowe ciało – diagnostyka osteoporozy”, w ramach którego zostanie wykonanych 50 pakietów badań dla mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego – badanie densytometryczne jednego odcinka anatomicznego oraz badanie witaminy D3 metabolit 25 (OH).

Badanie przeznaczone jest dla osób po 50 roku życia i ma na celu rozpoznanie osteoporozy lub ocenienie zagrożenia tą chorobą w perspektywie kilku następnych lat.

Badania przeprowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Remedium” Sp. z o.o. w Nowym Sączu, ul. Poniatowskiego 2. Zapisy na badania przyjmowane będą od dnia 9 listopada 2018 r. w godzinach 10 - 15 w siedzibie poradni, bądź telefonicznie pod nr 782 520 100.

Zapisy prowadzone będą do wyczerpania limitu wolnych miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń.

Badania wykonywane będą od dnia 14 listopada do dnia 10 grudnia 2018 r.

(olsz)
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl