Kuter
Rozmaitości
Czwartek, 20 czerwca 2019 09:05

Będzie nowe boisko

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski odebrał promesę na kwotę 168 tysięcy złotych z rąk wicemarszałka województwa małopolskiego Tomasza Urynowicza. Pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie budowy boiska sportowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej.
- Będzie to obiekt wielofunkcyjny – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Młodzież będzie mogła na nim grać z piłkę nożną, siatkową i ręczną. Koszt całej inwestycji to 360 tysięcy złotych. Realizację rozpoczniemy niebawem i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku młodzież będzie mogła korzystać z tego kompleksu.

Do tej pory przy szkole było stare, asfaltowe boisko. Teraz ma powstać nowoczesne, spełniające oczekiwania uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego.

- Chcemy, aby przy każdej naszej szkole było nowoczesne boisko lub hala sportowa – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Już planujemy budowę hali przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Przypominam, że kończy się też budowa hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl