Rozmaitości
Piątek, 17 października 2014 19:13

„Spotkanie z Mistrzem” w Wieliczce

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na „Spotkanie z Mistrzem” 24 października br. o godz. 11.00 w Zamku Żupnym w Wieliczce, w którym wezmą udział mistrzowie trialu motocyklowego – Tomasz Hajduk i Piotr Serek oraz trialu rowerowego – Bartłomiej Hajduk. Wstęp wolny.
W Zamku Żupnym można zwiedzać wystawę „Sport w Wieliczce XIX-XXI w.”, która prezentuje rozwój lokalnego sportu oraz sportowe osiągnięcia mieszkańców Wieliczki. Są wśród nich zdobywcy trofeów nie tylko na zawodach ogólnopolskich, ale i międzynarodowych, m.in.: piłkarze Adam Musiał, Kazimierz Kmiecik, kolarz Tomasz Marczyński, motocykliści Tomasz Hajduk i Piotr Serek, pięściarz Grzegorz Bohosiewicz oraz arcymistrz szachowy Jan-Krzysztof Duda. To właśnie oni będą gośćmi cyklu „Spotkanie z Mistrzem” towarzyszącego wystawie „Sport w Wieliczce XIX – XXI w.

W pierwszym spotkaniu 24 października 2014 r. o godz. 11.00 w Zamku Żupnym wezmą udział mistrzowie trialu motocyklowego – Tomasz Hajduk i Piotr Serek oraz trialu rowerowego – Bartłomiej Hajduk.

Tomasz Hajduk należy do ścisłej czołówki polskich zawodników trialu motocyklowego, wielokrotny mistrz Polski w klasie Senior. Piotr Serek jest utytułowanym sportowcem w wyścigach motocykli klasycznych, zdobywającym nagrody w kraju i za granicą. Jest też kolekcjonerem zabytkowych motocykli.

Drugie „Spotkanie z Mistrzem” z udziałem Grzegorza Bohosiewicza – medalisty Mistrzostw Polski w Boksie w latach 70. XX w. i Władysławem Ćwierzem – obecnym trenerem młodych wielickich pięściarzy oraz zawodnikami sekcji bokserskiej KS „Górnik” Wieliczka odbędzie się 14 listopada 2014 r. o godz. 11.00.

Zgłoszenia: 12 289 16 27
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl