Rozmaitości
Środa, 29 września 2021 19:55

„Rozmowa z Jędrkiem. Spotkanie przyjaciół i wspomnienie Andrzeja Zauchy w 30-tą rocznice śmierci”

10 października w legendarnym krakowskim Klubie Pod Jaszczurami odbędzie się wyjątkowe wydarzenie upamiętniające życie i twórczość słynnego polskiego muzyka Andrzeja Zauchy. „Rozmowa z Jędrkiem.
Spotkanie przyjaciół i wspomnienie Andrzeja Zauchy w 30-tą rocznice śmierci” będzie składało się z kilku elementów. Rozpocznie się o godzinie 17:00 od wieczoru autorskiego Jarka Szubrychta- autora książki „Życie, bierz mnie”, biografii Andrzeja Zauchy wydanej przez Wydawnictwo Literackie.

Następnie w dawnej Małej Żyrafie- miejscu które na pewno kojarzą wszyscy bywalcy Klubu Pod Jaszczurami dojdzie do oficjalnego otwarcia „Zaułka Zauchy” oraz odsłonięcia pamiątkowej tablicy wykonanej przez samego Andrzeja Mleczke.

W dalszej części wydarzenia odbędą się dwa koncerty: najpierw młodzi jaszczurowi artyści wykonają piosenki Andrzeja Zauchy a następnie gwóźdź programu- gość specjalny Andrzej Sikorowski wystąpi wraz z Mają Sikorowską, Jarosławem Meusem (gitara) oraz panem Tomaszem Kupcem (kontrabas).

Podczas całego wydarzenia o oprawę muzyczną zadba znany warszawski DJ- Jan Taraszkiewicz (DJ Yantimer).

Wydarzenie jak podkreślają organizatorzy z Instytutu Sztuki ma mieć charakter rodzinny, przyjaciele i bliscy Andrzeja Zauchy spotkają się by wspominać tego wielkiego polskiego artystę, opowiadać anegdotki o jego ciekawym życiu oraz celebrować jego postać.

Pomimo tego ze impreza jest zamknięta każdy może wziąć w niej udział w swoim domu. Organizatorzy zadbali o darmowy streaming całego wydarzenia przez co każdy w dowolnym miejscu w Polsce w ten specjalny wieczór będzie mógł wpaść do Klubu Pod Jaszczurami.

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski objął wydarzenie honorowym patronatem.

źródło: Tomasz Cichocki, materiały prasowe

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl