Kopalnia
Rozmaitości
Czwartek, 18 sierpnia 2016 12:32

„Pienińskie Dychanie” czyli akcja charytatywna na rzecz zakopiańskiego szpitala

W najbliższa niedzielę na przystani wodnej “Jędruś – port Gondoli” w Czorsztynie zorganizowana zostanie akcja charytatywna na rzecz Szpitala Chorób Płuc im. dr O. Sokołowskiego w Zakopanem.
Zakopiański szpital jest jednym z pierwszych zakładów w Polsce, gdzie ponad pół wieku temu rozpoczęto operacje narządów klatki piersiowej oraz wprowadzono nowoczesne metody leczenia gruźlicy płuc. Obecnie jest to ośrodek, który m.in. leczy zachowawczo schorzenia płuc w tym przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, astmę oskrzelową, gruźlicę, sarkoidozę, zapalenia płuc, nowotwory płuc i co również ważne wykonuje na szeroką skalę operacje pierwotnie nieoperacyjnych nowotworów płuc po wcześniejszym przygotowaniu chemio- i radio- terapią.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz zakopiańskiego szpitala, a konkretnie na rozbudowę bloku operacyjnego wraz ze sterylizatornią, która jest niezbędna do wykonywania coraz to bardziej skomplikowanych operacji mających na celu ratowanie ludzkiego życia.

Aby wspomóc szpital w tym szczytnym celu, w niedzielę odbędzie się akcja charytatywna, zorganizowana przez Annę Wojtaszek – właściciela firmy PHU “Jęduś” organizującego rejsy gondolami po zalewie Czorsztyńskim pomiędzy zamkami Czorsztyn - Niedzica oraz Podhalańską Filię Fundacji Pomocy Transplantologii przy Szpitalu Specjalistycznym Chorób Płuc im. dr O. Sokołowskiego w Zakopanem.

Akcja rozpocznie się o godz. 11:30 na przystani wodnej “Jedruś – port Gondoli” w Czorsztynie i potrwa cały dzień. Wśród zaplanowanych atrakcji organizatorzy wymieniają m.in. występy zespołów muzycznych i artystów solowych, kino letnie, plac zabaw dla najmłodszych (kule wodne, dmuchany statek piracki ścianka wspinaczkowa) oraz rejsy Gondolami z których dochód ze sprzedaży biletów zostanie w całości przekazany na rzecz Szpitala. Oprócz tego będzie możliwość wykonania z pomocą lekarza i pielęgniarek m.in. USG tarczycy, skorzystać z porady lekarza kardiologa oraz zbadania poziomu glukozy we krwi i ciśnienia tętniczego krwi. Na uczestników imprezy czekają również regionalne potrawy.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11.30 i potrwa do godz. 22.oo

organizatorzy
TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl