Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 27 marca 2017 17:20

„Drzewa dla Małopolan, Małopolska dla drzew!”

„Drzewa dla Małopolan, Małopolska dla drzew!” – tą akcją Województwo Małopolskie włącza się w obchody Good Deeds Day Polska 2017, czyli Dnia dobrych uczynków. Do wojewódzkiej inicjatywy sadzenia drzew w naszym regionie może przyłączyć się każdy, kto w najbliższy piątek, 31 marca odwiedzi jeden ze specjalnych punktów – w Krakowie, Nowym Sączu, Oświęcimiu lub Tarnowie – odbierze sadzonkę i zasadzi drzewko na własnej działce.
- Ideą Good Deeds Day jest niesienie bezinteresownej pomocy innym ludziom oraz naszej planecie. Nie potrzeba wiele, żeby włączyć się w tę inicjatywę. Wystarczy, aby w naszym codziennym, zabieganym życiu znaleźć chwilę, którą możemy poświęcić na zrobienie czegoś dobrego. Małopolska nie tylko będzie sadzić drzewa, przygotowujemy też niespodzianki dla seniorów z jednego z krakowskich domów pomocy społecznej – mówi marszałek Jacek Krupa.

W ramach akcji sadzenia drzew w naszym województwie, na Małopolan będzie czekało prawie 2 tys. sadzonek, głównie drzewek liściastych: grabów, buków, brzóz, lip i klonów. Wszystkich, którzy właśnie w ten sposób chcą włączyć się w Good Deeds Day zapraszamy do jednej z sześciu lokalizacji, gdzie będą rozdawane sadzonki (uwaga: liczba sadzonek w poszczególnych punktach będzie ograniczona):
w Krakowie – od godz. 10:00
skwer przy Teatrze im. J. Słowackiego (pl. Św. Ducha 1),
ul. Wielicka 72 (parking obok siedziby UMWM),
os. Teatralne 4a (Zespół Jednostek Edukacyjnych WM),

oraz w pozostałych lokalizacjach - od godz. 9:00
Nowy Sącz - obok Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” (ul. Długosza 3),
Tarnów - plac przed Muzeum Etnograficznym (ul. Krakowska 10),
Oświęcim – obok Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Nojego 2B).

Drzewka pojadą też Kolejami Małopolskimi, bowiem w akcję rozdawania sadzonek włączył się wojewódzki przewoźnik. Pasażerowie, którzy w najbliższy piątek planują podróż na trasie z Krakowa Głównego do Wieliczki (odjazd z Dworca Głównego o godz. 15:13) w swoje drzewko będą mogli zaopatrzyć się w pociągu.

Żeby otrzymać sadzonkę, wystarczy odpowiedzieć na jedno z kilkudziesięciu pytań dotyczących drzew... i już można zabierać je do domu. Drzewko należy posadzić na własnej działce, a następnie pochwalić się efektem swojej pracy, wysyłając zdjęcie na adres: malopolskie.drzewa@umwm.pl.

Good Deeds Day (czyli Dzień dobrych uczynków) to coroczne święto, organizowane od 10 lat, podczas którego uczestnicy robią dobre uczynki dla innych i całej planety. Dotychczas wzięło w nim udział 1,5 mln osób z ponad 75 krajów. W tym roku akcja dotarła do Polski. Małopolska włączyła się w sumie w trzy akcje dobroczynne – oprócz sadzenia drzewek, także w „Spotkania z seniorem” oraz „Paczkę dla MATIO”.

Organizatorem akcji sadzenia drzew jest Województwo Małopolskie i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl