WSB
Rozmaitości
Czwartek, 21 stycznia 2016 16:19

50. Festiwal im. Jana Kiepury pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy.

Organizowany od 50 lat Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju dzięki staraniom organizatorów został objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy.
Jak poinformowała w piśmie Kancelaria Prezydenta „Pan Prezydent wyraża przekonanie, że bogaty program i udział cenionych artystów sprawią, iż tegoroczny Festiwal przyciągnie, podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich, wielu melomanów, przysparzając słuchaczom niezapomnianych artystycznych wzruszeń”.

Festiwal Kiepury to największy letni festiwal w Polsce i jedno z największych tego typu wydarzeń w tej części Europy. O jego randze i ugruntowanej pozycji świadczy fakt, iż będzie to już jego 50 edycja. Festiwal – jak co roku – jest zaaranżowany w taki sposób, aby z jednej strony przyczyniać się do możliwie najszerszej popularyzacji trudnego gatunku muzycznego jakim jest opera, z drugiej zaś stanowić elitarne święto dla miłośników muzyki poważnej. Festiwal jest okazją do pokazania najbardziej wartościowych twórców – polskich i zagranicznych – uprawiających sztukę operową, a tym samym wspierania najwartościowszych zjawisk i trendów w polskiej i światowej kulturze muzycznej.

50. edycja Festiwalu będzie popularyzowała nie tylko twórczość wielkiego artysty Jana Kiepury, lecz także polską kulturę. Spodziewać się możemy, że podobnie jak w latach ubiegłych, bogaty i zróżnicowany program wydarzenia przyciągnie do Krynicy-Zdroju rzesze melomanów.

Tegoroczną edycję Festiwalu jak w roku ubiegłym przygotowują wspólnie Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, Gmina Krynica-Zdrój i Opera Krakowska.

Już dziś Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy-Zdroju zaprasza wszystkich melomanów pomiędzy 13-20 sierpnia na wyjątkową ucztę muzyczną.Źródło: materiały prasowe, fotografia archiwalna z 49. Festiwalu im. Jana Kiepury

źródło: materiał prasowy

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl