Rozmaitości
Wtorek, 1 marca 2016 12:57

225 tysięcy od Ministra Kultury na 50. Festiwal im. Jana Kiepury

Wniosek złożony przez Burmistrza Krynicy-Zdroju o finansowe wsparcie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jubileuszowego 50. Festiwalu im. Jana Kiepury został oceniony bardzo wysoko. Pan Minister Piotr Gliński zdecydował się dofinansować Festiwal kwotą 225 tysięcy złotych.
- To bardzo dobra wiadomość dla nas, bardzo dziękujemy Panu Ministrowi za dofinansowanie Festiwalu, jest to dla nas ogromne wyróżnienie i cieszę się, iż ta niezwykle ważna dla naszego miasta – ale i całego kraju – impreza, będąca hołdem dla naszego słynnego rodaka, znalazła uznanie w oczach pana Ministra – powiedział Dariusz Reśko burmistrz Krynicy-Zdroju.

Festiwal Kiepury to największy letni festiwal w Polsce i jedno z największych tego typu wydarzeń w tej części Europy. O jego randze i ugruntowanej pozycji świadczy fakt, iż będzie to już jego 50 edycja. Festiwal – jak co roku – jest zaaranżowany w taki sposób, aby z jednej strony przyczyniać się do możliwie najszerszej popularyzacji trudnego gatunku muzycznego jakim jest opera, z drugiej zaś stanowić elitarne święto dla miłośników muzyki poważnej. Festiwal jest okazją do pokazania najbardziej wartościowych twórców – polskich i zagranicznych – uprawiających sztukę operową, a tym samym wspierania najwartościowszych zjawisk i trendów w polskiej i światowej kulturze muzycznej.

50. edycja Festiwalu będzie popularyzowała nie tylko twórczość wielkiego artysty Jana Kiepury, lecz także polską kulturę. Spodziewać się możemy, że podobnie jak w latach ubiegłych, bogaty i zróżnicowany program wydarzenia przyciągnie do Krynicy-Zdroju rzesze melomanów.

Tegoroczną edycję Festiwalu jak w roku ubiegłym przygotowują wspólnie Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, Gmina Krynica-Zdrój i Opera Krakowska.

Już dziś Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy-Zdroju zaprasza wszystkich melomanów pomiędzy 13-20 sierpnia na wyjątkową ucztę muzyczną. 50. Festiwal im. Jana Kiepury odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej polskiej Andrzeja Dudy.

źródło: materiał prasowy

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl