Sądecka
Rozmaitości
Piątek, 20 lipca 2018 11:20

19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” od 22.07 do 29.07

Już w najbliższą niedzielę, 22 lipca, rozpocznie się 19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Wojenne batalie, turnieje, marsze, parady, pojedynki oraz choreograficzne układy walk z różnymi rodzajami broni – to wszystko zobaczymy od 22 do 29 lipca. Na festiwalu zaprezentowane będą tańce i balety z różnych epok i kręgów kulturowych związane z wojną i wojskowością.
Po raz pierwszy do Polski przyjedzie Rakesh Sai Babu, mistrz indyjskiego tańca Chhau opartego na sztukach walki. Wystąpi także francuski mistrz tańca barokowego Pierre-François Dollé, twórca słynnej formacji Fantaisies Baroques, oraz doskonałe tancerki, m.in.: Alaknanda Bose z Indii, Barbara Segal z Anglii, Marie-Claire Bär Le Corre z Francji czy Ana Yepes z Hiszpanii.

Podczas finału, w sobotę i niedzielę, 28 i 29 lipca, Kraków zaludni się postaciami rycerzy, żonglerów, chorągwiarzy oraz dworzan w strojach z różnych epok.
Na dziedzińcu Collegium Maius oraz w Barbakanie pokazane zostaną spektakle przygotowane specjalnie z myślą o tych miejscach, w tym „Breve regnum” i „Harmonia mundi” nawiązujące do historii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W sobotni wieczór na Rynku Głównym spektakl „Szachy” Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” poprzez taniec i pantomimę na szachownicy przedstawi wojnę o rękę duńskiej królewny Anny.

Z kolei w niedzielę podczas widowiska „Mars des nations” obserwować będziemy zmagania wojenne we Francji za panowania Ludwika XIV, Hiszpanii złotego wieku, Indiach czasów Mahabharaty, a także Polaków i Turków w bitwie pod Wiedniem.

Po sobotnim przedstawieniu pokojowo zatańczyć będą mogli wszyscy – na wielkim balu dla publiczności na Rynku Głównym.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Baletu Cracovia Danza
Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl