Kopalnia
Rozmaitości
Piątek, 27 sierpnia 2021 23:25

14 Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie powraca

The Best of John Barry z nieśmiertelnymi tytułami: Tańczący z wilkami, Niemoralna propozycja czy Pożegnanie z Afryką. Najgorętsze seriale czasu pandemii, czyli m.in. The Crown, Wiedźmin, Wataha, Dom z papieru, Czarne lustro, Gambit królowej, a także światowa premiera muzyki z ostatniego sezonu Wikingów.
Spotkania m.in. z Hildur Guðnadóttir, Atanasem Valkovem, Łukaszem Targoszem, Diego Navarro, Martinem Phippsem czy Janem A.P. Kaczmarkiem. Mistyczne chóralne brzmienia z Kopalni Soli „Wieliczka” i potęga filmowych orkiestr symfonicznych ponownie w plenerze. Bez względu na ograniczenia, bez względu na trudności, spotkajmy się! Znowu razem. Znowu z najpiękniejszą muzyką filmową. Jak zawsze w towarzystwie RMF Classic. Na sobotę 28 sierpnia proponujemy Galę Muzyki Filmowej w trzech odsłonach, w formie wielkiego plenerowego święta. Duża dawka emocji gwarantowana, bo już na start zabrzmi muzyka towarzysząca intrygom i akcji — premierowo, jako pierwsi na świecie, usłyszymy na żywo m.in. gęste jak krew suity z Króla, Wiedźmina czy Watahy.
Obok orkiestry na scenie pojawi się Ania Karwan, wszechstronna wokalistka, której talentu nie trzeba już publiczności FMF przedstawiać. Środkowa część koncertu to czas na przejmujące osobiste historie – popularną piosenkę z Euforii śpiewaną w oryginale przez Billie Eilish i Rosalię wykonają Natalia Nykiel i Kacha Kowalczyk z zespołu Coals.
W programie tej sekcji znajdą się również m.in. Sukcesja, Kraina Lovecrafta i Rok za rokiem.

Na koniec przygotowaliśmy równie dramatyczne, ilustrujące różnego typu rywalizację seriale. Czarne lustro, Gambit królowej, Wikingów i Ukrytą grę łączy przede wszystkim motyw walki – o swoją pozycję, o tożsamość, o niezależność.

My Life Is Going On z Domu z papieru zaśpiewa znana z wykonania oryginalnego hiszpańska wokalistka Cecilia Krull. Do Krakowa wraca uwielbiany przez publiczność FMF Diego Navarro, który poprowadzi Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej wspólnie z Katarzyną Tomalą.

Festiwalową niedzielę 29 sierpnia zaczniemy od FMF4Kids z muzyką z Agi Bagi, polskiego serialu animowanego promującego ekologiczne postawy wśród najmłodszych.

Przygody Bodzia i Zibiego na planecie Agi Bagi to niezwykle popularna produkcja , od lat obecna w stacjach telewizyjnych i platformach przeznaczonych dla dzieci – od TVP ABC czy Polsat JimJam po Strefę Bajek i Netflixa.

Najmłodsza widownia FMF będzie mogła usłyszeć dobrze znane sobie głosy Magdy Mitoń, Kasi Tarkowskiej i Michała Ostrowskiego, którzy wystąpią wraz z zespołem. Dorośli też są mile widziani!

W związku z 10. rocznicą śmierci legendarnego kompozytora złotej ery Hollywood Johna Barry’ego zaplanowaliśmy na niedzielne popołudnie niezwykły koncert The Best of John Barry.

Jego utwory prezentowaliśmy na FMF nie raz, bo trudno o drugą tak wyrazistą i wszechobecną w branży filmowej postać. W hołdzie wielokrotnie nagradzanemu twórcy FMF Youth Orchestra wykona muzykę z m.in. Pożegnania z Afryką, Tańczącego z wilkami czy Niemoralnej propozycji.

John Barry to oczywiście również muzyka z filmów o przygodach Jamesa Bonda.

Posłuchamy więc utworów z Pozdrowień z Rosji, W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości, a także piosenek z Diamenty są wieczne oraz Żyje się tylko dwa razy. Tę pierwszą wykona Marcin Maciejczak, nastoletni fenomen polskiej estrady, zwycięzca trzeciej edycji „The Voice Kids”.

Orkiestrę złożoną z najzdolniejszych młodych muzyków naszego miasta poprowadzi ceniona dyrygentka i pedagożka, związana z FMF od samego początku Monika Bachowska.

źródło: Tomasz Cichocki, materiały prasowe festiwalu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl