Golemo
Rozmaitości
Środa, 25 lipca 2018 21:20

13 Międzynarodowy Plener Malarski w Nowym Sączu

STAR SĄCZ. Tegoroczny Międzynarodowy Plener Malarski i Sympozjum Kultur Lokalnych potrwa do 28 lipca. Bierze w nim udział 15 artystów z Japonii, Chin, Włoch, Francji, Białorusi, Łotwy, Armenii, Węgier, Hiszpanii i Polski.
Jak co roku artyści mają przygotowane pracownie, w centrum miasta, gdzie malują. Część uczestników pleneru przygotowuje swoje szkice w plenerze. Podczas Sympozjum Kultur Lokalnych w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbył się pokaz filmów krótkometrażowych, które poprowadzili Alicja Palechowska i Jacek Rokosz . Co roku wywołuje to ogromną dyskusję o tym jak lokalne środowisko prowokuje artystę do czerpania z niego tematów. Podczas swojego pobytu artyści znajdują też czas na zwiedzanie Starego Sącza i okolic. Mieli okazję zwiedzić Skansen i Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu oraz zwiedzali Bobrowisko i zażywali kąpieli w Starosądeckich Stawach. Przeddzień wernisażu na starosądeckim rynku budowana będzie drewniana konstrukcja, którą artyści będą malować wraz z lokalną społecznością.

Wspaniałym rezultatem jest końcowa wystawa indywidualnych prac malarskich zaprezentowana w Galerii pod Piątką, na którą serdecznie Państwa zapraszam. Po wernisażu następuje happenig na starosądeckim rynku , podczas, którego zostaje spalona rzeźba, konstrukcja.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl