Katalog firm
malopolskaonline.plKatalog firmStacje narciarskie, wyciągi

Czarny Groń

SKI Centrum Czarny Groń to kompleksowa oferta dla miłosników białego szaleństwa - od noclegów po szkołę narciarstwa i snowboardu. Obiekty i teren przeznaczony do uprawiania sportów zimowych są położone głeboko w dolinie na północnych stokach Beskidu Małego, co gwarantuje utrzymanie śniegu aż do późnej wiosny!

SKI Centrum istnieje już od kilku lat, jego oferta jest z sezonu na sezon poszerzana o nowe atrakcje i udogodnienia. Obecnie w jego ramach funkcjonuje Tiger Snowpark - dla fanów freestylu, cztery oświetlone trasy zjazdowe wraz z nowoczesnymi wyciągami (sezon 2015/ 2016 - otwarcie nowego wyciągu krzesełkowego 4-osobowego!), wypożyczalnie sprzętu, knajpa ze smakowitą kuchnią, są również dostępne eleganckie noclegi w hotelowym standardzie (również apartamenty). Zapaleni narciarze i fani deski na pewno bądą bawic się doskonale, a poczatkujący... Co roku na wydzielonej części stoku działa certyfikowana szkoła narciarstwa i snowboardu, profesjonalni instruktorzy nauczą szusować każdego, bez wzgledu na wiek!

Trasy narciarskie są ratrakowane i w razie potrzeby również naśnieżane, przeszkody w Tiger Snowparku są zmieniane i testowane, a do tego częste eventy i zawody - tu naprawdę nuda się nie uda. Niemałym udogodnieniem są busy, które umożliwiają szybki transfer na stok na trasie z i do Hotelu


Materiały (tekst i mapa) pochodzą ze strony ośrodka www.czarnygron.pl


Podstolice Ski&Adventure

Serdecznie zapraszamy do ośrodka w Podstolicach w którym znajdziecie Państwo wiele atrakcji. Nie wątpliwie największą z nich jest park linowy, zaś w zimie stok narciarski.Ponad to posiadamy wiele atrakcji które trafia w gust każdego kto lubi aktywnie spędzać czas.

Czerwienne BUDZ

HTTP://WWW.DANIEL-SKI.PL

1. Wypożyczalnia nart, snowboardów, sanek...
2. Szkoła narciarstwa i snowboardu.
3. Serwis ręczny.
4. Karczma (parking, WC, TV, WiFI...).
5. Wyciąg (ratrkowany, oświetlony, nagłośnienie)

NAJNIŻSZE CENY NA PODHALU!!!


WYPOŻYCZALNIA:


ATOMIC, FISCHER, SALOMON, HEAD, BIRKI (Carving, Perfect, Vip)

SUPER SPRZĘT ZA BARDZO NISKĄ CENĘ!

Przykładowa cena kompletu carving (narty, buty, kije lub snowboard, buty): 15zł/2h , doba 35zł.
Przykładowa cena nart/snowboardu: 10zł/2h, doba 25zł.


SZKOŁA:


W pełni profesjonalna kadra instruktorska z doświadczeniem!
Dlaczego u nas?
1. Cena 60zł/1h a w dużych ośrodkach gdzie jest masówka cena to 70zł!
2. Indywidualne należyte traktowanie ucznia!
3. Mały ośrodek z dala od zgiełku miejskiego w położonej malowniczo miejscowości z widokami na całe Podhale nie zapominając o Tatrach.

GRUPY - bardzo duże zniżki, cena do ustalenia telefonicznie lub na miejscu. Mamy także odpowiednią ilość sprzętu dla grup (narty, kaski etc.).


SERWIS:


SERWIS JEST RĘCZNY! Dlaczego ręcznie a nie maszyną?

1. Maszyna czy trzeba czy nie zdejmuje za dużo krawędzi z narty co skraca jej żywotność i zmniejsza wartość!
2. Maszyna niszczy ślizg!
3. Ręcznie zdejmujemy tyle krawędzi ile trzeba, można ustawić indywidualnie odpowiednie kąty i idealnie nasmarować na gorąco ślizg nie niszcząc go!
Dzięki najlepszym przyrządom do ostrzenia i smarowania jesteśmy w stanie przygotować narty/deskę idealnie!

Dojazd:

Współrzędne GPS:

N 49 ° 22 ' 52,6 ''

E 19 ° 56 ' 05,7 ''

Dane kontaktowe wypożyczalnia/szkółka/serwis:

Daniel: 609 081 406

Józek: 661 011 647

e-amil: biuro@daniel-ski.pl

Dane kontaktowe wyciąg:

Janek: 502 295 758 lub 731 248 549

Pełna oferta na naszej stronie:

[url]http://www.daniel-ski.pl[/url]

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Zespół DANIEL-SKI

Wyciąg Narciarski ORAWKA

Wyciąg narciarski orczykowy, położony w malowniczej, górzystej części polskiej Orawy na trasie Rabka - Chyżne, w odległości ok. 80km od Krakowa. Trasa jest regularnie ratrakowana, posiada system sztucznego naśnieżania i oświetlenie stoku. Dodatkowo do dyspozycji narciarzy bufet z zimnymi i gorącymi przekąskami i napojami, grill, wypożyczalnia sprzętu i opieka instruktorów. Parking przy dolnej stacji wyciągu. Wyciąg o długości 450m, dwie trasy zjazdowe o długości 450m i 550m. Bardzo szeroka trasa, idealna dla początkujących narciarzy i snowboardzistów oraz na rodzinne wyprawy narciarskie. Dodatkowo przy dolnej stacji wyciąg dla małych dzieci i stawiających pierwsze kroki na nartach narciarzy. Wyciąg otwieramy codziennie od godziny 9.00 rano, a zamykamy w późnych godzinach nocnych. Dodatkowo, przy dobrej widoczności, ze stacji górnej roztacza się teraz piękny widok na Tatry oraz Babią Górę. Przy stacji dolnej znajduje się bufet, gdzie można wejść, ogrzać się, wypić piwo i coś przekąsić.

 

Długa Polana

Długa Polana to najdłużej działający wyciąg w Nowym Targu. Jest on położony na północnym stoku znajdującym się w pierwszej dolinie gorczańskiej po północnej stronie miasta.

Obiekt dysponuje 400 metrowym wyciągiem orczykowym podwójnym oraz małym wyciągiem dla dzieci. Przy dolnej stacji znajduje się obszerny bar z kominkiem, a do dyspozycji gości jest wypożyczalnia sprzętu i szkoła narciarska.

Magura Ski Park

Istniejący stok zlokalizowany jest na południu Polski w Małastowie, na zboczu Magury Małastowskiej. Zjazd spod szczytu Magury Małastowskiej (813 m npm).
Kolej krzesełkowa 4 osobowa o przepustowości 2200 osób/h, liczba krzesełek 127.
Trasa sztucznie naśnieżana, ratrakowana, oświetlona.
Długość kolei 1071,5m. Długość trasy zjazdowej 1400m.
Budynek stacji dolnej wyposażony w nowe zaplecze gastronomiczne oraz WC dla klientów. Na terenie ośrodka znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego.
W rejonie stacji dolnej znajduje się bezpłatny parking.
Poza tym dla miłośników sportów zimowych jest to idealny rejon do uprawiania aktywnego wypoczynku w czasie ferii zimowych ale i nie tylko. W Małastowie znajdują się gospodarstwa Agro-turystyczne zapewniające noclegi z wyżywieniem jak i w pobliskich miejscowościach takich jak Gładyszów, Pętna, Ropica Górna, Bartne, Bodaki.


Materiały, zdjęcia i grafiki ze strony www.skiparkmagura.eu

Centrum Narciarskie Nosal

Centrum Narciarskie Nosal oferuje kilka wyciągów talerzykowych oraz jednoosobową kolej krzesełkową.

Wyciąg 1 Tatrapoma H.
Trasa narciarska trudna, długość trasy 450 m.
Wyciąg 2 Tatrapoma P.
Trasa łatwa dla początkujących i dzieci, 145 m.
Wyciąg 3 Tatrapoma P.
Trasa narciarska łatwa i szeroka, wspolna z wyciągiem nr 4, długość 250 m.
Wyciąg 4 Tatrapoma P.
Trasa narciarska łatwa i szeroka, wspólna z wyciągiem nr 3, długość 240 m.
Wyciąg 5 Tatrapoma P.
Trasa narciarska łatwa, długość 220 m.
Wyciąg K krzesełkowy.
Trasa narciarska bardzo trudna długość trasy 650 m.


Materiały, zdjęcia i grafiki ze strony www.nosal.pl

Arena Narciarska Jaworki - Homole

Arena Narciarska Jaworki Homole jest firmą kontynuującą 25 letnie tradycje
narciarskie w Jaworkach. W roku 2009 udało się kompletnie zmodernizować istniejący od 1985 roku ośrodek narciarski i wybudować kolej krzesełkową oraz nowe wyciągi orczykowe dla dzieci i początkujących narciarzy.

Ośrodek położony jest w samym sercu Małych Pienin w malowniczej okolicy tuz
obok znanego Wąwozu Homole. Ze stoku rozciągają się przepiękne panoramy Małych Pienin, Beskidu Sądeckiego i Gorców. Ośrodek otaczają znane rezerwaty przyrody: Wąwóz Homole, Zaskalskie-Bodnarówka, Biała Woda które są chętnie odwiedzane przez turystów zarówno latem jak i zimą.
Doskonała jakość śniegu, szerokie, bezpieczne i dobrze przygotowane trasy zjazdowe sprawiają, że jazda staje się prawdziwą przyjemnością. Początkujący, mający po raz pierwszy narty na nogach, mogą zasmakować przyjemności jazdy na specjalnie przygotowanych dla nich wyciągach orczykowych usytuowanych przy górnej i dolnej stacji kolei linowej.
Zaawansowani narciarze mogą doznać miłych wrażeń szusowania po jednej z kilku tras zjazdowych. Duże, otwarte przestrzenie sprawiają, że na stoku każdy ma dla siebie wystarczająco dużo miejsca, by bezpiecznie zjechać do dolnej stacji kolei linowej. Miłośnicy jazdy offpiste znajdą tutaj również coś dla siebie.

Trasy zjazdowe w Jaworkach należą do łatwych, rodzinnych i w niczym nie ustępują jakością wyciągów, profesjonalizmem przygotowania oraz bezpieczeństwem trasom zjazdowym w najbardziej renomowanych ośrodkach w Polsce.
Trasy sztucznie naśnieżane
Sztuczne oświetlenie tras zjazdowych
Ratrak Kässbohrer z multifrezem
Ratownicy GOPR
Szkoła narciarska
Wypożyczalnia oraz serwis narciarski
Bezpłatne parkingi
Baza noclegowa w regionie
Stok z pomiarem czasu szwajcarskiej firmy TAG Heuer posiadający homologację PZN
Organizacja imprez na stoku (treningi, zawody, spartakiady)
Regionalna kuchnia oraz grill

Materiały, zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony www.arenanarciarska.pl

Centrum Narciarskie Azoty w Krynicy-Zdroju

Dogodny dojazd i położenie naszej stacji w renomowanym uzdrowisku Krynica Zdrój pozwala naszym gościom na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu także "Apres ski".
Oferujemy narciarzom i snowboardzistom:
- 10 tras zjazdowych
- 2 trasy biegowe
- 3- osobową kolej krzesełkową
- kompleks wyciągów orczykowych
- wyciąg szkoleniowy BABY LIFT wraz z zimowym placem zabaw - KUBUŚ SKI
- trasy ratrakowane, śnieżone, oświetlone
- profesjonalny SNOWPARK
- wypożyczalnie, szkółki narciarskie oraz opiekę GOPR

Restauracja i hotel "Chata na stoku" oraz bar "Chatka narciarska" przy wyciągach zapraszają do ciepłych, stylowych wnętrz na przysmaki regionalnej kuchni.

Stacja posiada specjalną ofertę dla RODZIN Z DZIEĆMI (zniżkowe karnety , plac zabaw, przedszkole narciarskie, obiadki dzieciaka, strefę dzieci itp.)

Idealne miejsce dla osób stawiających pierwsze kroki na nartach.

Posiadamy 10 tras zjazdowych o różnej skali trudności
oraz profesjonalny SNOWPARK.


Materiały, zdjęcia i grafiki ze strony www.cnazoty.pl/

Stacja narciarska Kokuszka-ski

Stacja narciarska "Kokuszka-ski" rozpoczęła swoją działalność w sezonie zimowym 2005/2006 w miejscowości Kokuszka - 3 km od Piwnicznej Zdroju.
Stacja położona jest nad brzegiem potoku Jaworzynka, płynącym przez Kokuszkę. Wyciąg z trasami czerwoną oraz niebieską znajdują się na stoku między Cycówką, a Bystrą Górą. Ze stoku rozciąga się widok na górę Kicarz oraz panoramę miasta Piwniczna, u podnórza którego płynie rzeka Poprad.
Właściciele stacji narciarskiej zapewniają wspaniałe warunki narciarskie. Na stokach pracują armatki naśnieżające firmy Lenko oraz ratrak, dzięki którym stoki są wzorowo utrzymane. Dodatkowo trasy narciarskie są oświetlone.
Oferta ośrodka narciarskiego:
- wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego,
- 36 miejsc w hotelu z pokojami 2,3,4 osobowymi /czynny cały rok/
- dostęp do internetu Wi-Fi,
- domowa kuchnia,
- bezpłatny parking,
- szkółka narciarsko - snowboardowa,
- możliwość zorganizowania, kuligów z pochodniami, przyjęć okolicznościowych i imprez integracyjnych z grilem lub ogniskiem w szałasie położonym przy małym stoku
Trasy narciarskie znajdują się na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, co gwarantuje wszystkim wypoczywającym korzystanie z przepięknych widoków przyrody oraz świeżego powietrza. W nasze progi zapraszamy również wycieczki szkolne (tanie noclegi), dysponujemy dużym terenem wokół budynku gdzie można organizować ognisko, grill oraz latem zielone kuligi.


Materiały zdjęcia i grafiki ze strony www.kokuszka-ski.pl

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla położona jest na malowniczych północno-zachodnich stokach Pustej Wielkiej (1062 m n.p.m.). Jest zaliczana do czołówki najnowocześniejszych i najdynamiczniej rozwijających się ośrodków narciarskich w Polsce. Zajmuje powierzchnię ponad 100 ha i jako pierwsza w Polsce zapewniła połączenie dwóch miejscowości systemem wyciągów - Wierchomlę i Muszynę-Szczawnik.
Śnieg utrzymuje się od listopada do kwietnia, a temperatura jest o 4 stopnie niższa, niż w pobliskich miejscowościach.
Miłośnicy narciarstwa mają do dyspozycji urozmaicone trasy, szerokie stoki i doskonałą infrastrukturę:
- 2 wyciągi krzesełkowe
- 9 wyciągów orczykowych
- 6 km oświetlonych tras
- wypożyczalnię sprzętu i serwis narciarski
- przechowalnię sprzętu
- licencjonowaną szkołę i przedszkole narciarskie
Łączna przepustowość wyciągów to 11 tys. osób na godzinę. Dzięki rozmieszczeniu obiektów narciarskich na dużej powierzchni, trasy zjazdowe są szerokie i nie odczuwa się natężonego ruchu turystycznego.


Materiały, zdjęcia i grafiki z www.wierchomla.com.pl

Jaworzyna Krynicka

Zapraszamy na narty
Proponujemy nowoczesne koleje i szybkie wyciągi o łącznej przepustowości niemal 14 000 osób na godzinę
- 1100 m trasa VI i 4-osobowa kolej krzesełkowa
- komfortowy Hotel *** z odnową biologiczną,
- Kolej Gondolow, 2 koleje krzesełkowe i 8 wyciągów narciarskich.
- 2 wyciągi szkoleniowe dla dzieci, 7 tras zjazdowych ratrakowanych o długości ponad 12 km,
- śnieg przez średnio 150 dni w roku,
- trasy o zróżnicowanym poziomie trudności - coś dla mistrza i amatora.
Najdłuższa w Polsce oświetlona trasa i najdłuższa trasa rodzinna.

Piękne panoramy Beskidów i Tatr
Stała opieka GOPR
Prawie 1000 miejsc parkingowych koło dolnej stacji kolejki, liczne punkty gastronomiczne przy stacji dolnej i górnej, licencjonowane szkółki narciarskie, serwis i wypożyczalnie sprzętu, sklepy ze sprzętem sportowym.

Materiały, zdjęcia i grafiki ze strony www.jaworzynakrynicka.pl

 

Stacja Narciarska Ryterski Raj

SPORT! ADRENALINA! PRZYGODA! Wszystko to w samym sercu Beskidu Sądeckiego. Od kilku lat Stacja Narciarska Ryterski Raj w Rytrze daje zadowolenie tysiącom narciarzy.
Kompleks narciarski Ryterski Raj oferuje trasy dla początkujących i zaawansowanych narciarzy, a dla wytrawnych trasę FIS . Sztuczne naśnieżanie i oświetlenie zapewnia doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa przez cały sezon zimowy do późnych godzin wieczornych.
Wypożyczalnia sprzętu oferuje odpowiednio dobrany sprzęt narciarski i snowboardowy, a profesjonalny Ski serwis odpowiednio przygotuje sprzęt do zjazdów.
W szkole narciarskiej Ryter-Ski działa Rogasiowe Przedszkole, gdzie najmłodsi mogą nauczyć się jeździć na nartach i snowboardzie, poprzez gry i zabawy. Instruktorzy gwarantują fachowy i rzetelny początek przygody z białym szaleństwem. Rogasiowy stok wyposażony jest w bezpieczną taśmę bieżną oraz bajkowe figury i snowtubing, które uatrakcyjnią naukę.
Przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego znajduje się Oberża pod Aniołami, serwująca regionalne przekąski z grilla.
Stok ratrakowany jest w ciągu dnia miedzy 16-18 co zapewnia dobre utrzymanie tras zjazdowych do późnych godzin wieczornych
Bezpieczeństwo zapewnią wykwalifikowani ratownicy narciarscy

Bezpłatny parking
Baza noclegowa w regionie
Profesjonalny stok z homologacją FIS
Wydzielona trasa treningowa
Organizacja imprez na stoku (zawody, spartakiady, sylwester)
Regionalna kuchnia oraz grill

Materiały, zdjęcia, grafiki pochodzą ze strony www.ryterskiraj.pl

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska to kilka ściśle ze sobą powiązanych ośrodków narciarskich: Kotelnica, Kaniówka i Bania oraz kilka jeszcze samodzielnych wyciągów. Razem to 7 kolei krzesełkowych, ponad 10 orczyków i talerzy. Pośród ponad 20 tras oferowanych narciarzom każdy znajdzie coś dla siebie, od początkujących, stawiających pierwsze kroki na nartach po doświadczonych narciarzy.
Poza szeroką ofertą kolei, wyciągów i tras, Białka Tatrzańska to także szereg hoteli, pensjonatów i karczm, a od ubiegłego sezonu także jeden z największych geotermatnych aquaparków.

Zdjęcia i mapy ze strony www.bialkatatrzanska.pl

Polana Szymoszkowa

Polana Szymoszkowa to zlokalizowana prawie w centrum Zakopanego stacja z dwoma kolejami krzesełkowymi.
Duża kolej to kolej linowa austriackiej firmy Doppelmayer z krzesełkami sześcioosobowymi posiadające kopułę chroniącą przed deszczem i śniegiem.
Mała kolej - jedyna w Polsce kolej zaprojektowana przez Jana Kuńczyńskiego, polskiego inżyniera pracującego dla firmy Poma, który po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych założył firmę Lift Engineering (Yan Lifts) i wybudował ponad 200 kolei linowych na całym świecie.

Na terenie stacji działa wypożyczalnia i serwis sprzętu oraz szkoła narciarska SKI TATRY. Przy górnej stacji kolei krzesełkowej na Polanie Pająkówka usytuowana jest Karczma Pająkówka, z której rozciąga się niepowtarzalny widok na całą panoramę Tatr.

Materiały, zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony www.szymoszkowa.com.pl

Harenda

Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Harenda Zakopane zlokalizowany jest na osiedlu Harenda w Zakopanem.
Na terenie Ośrodka znajdują się: kolej krzesełkowa 4 osobowa, 3 wyciągi orczykowe, wypożyczalnia sprzętu sportowego, budynek szkoły narciarskiej, Karczma Regionalna Harenda na ponad 350 osób, taras widokowy, 4 parkingi.

Latem stacja sportowa umożliwia korzystanie z tras rowerowych zboczem Gubałówki (możliwość transportu rowerów na szczyt - co 3 krzesło posiada uchwyty na rower), downhillowej trasy rowerowej, tarasu widokowego na szczycie oraz ścianki wspinaczkowej przy asyście instruktorów.

Ponadto, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym, odbywają się liczne eventy kulturalno - rozrywkowe, koncerty, zawody dla amatorów oraz osób uprawiających sport wyczynowo.

Materiały, zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony www.harendazakopane.pl

 

Witów-Ski

Oferta stacji to 1000 metrowa kolej krzesełkowa oraz niewielki orczyk dla najmłodszych. Nie bez znaczenia są przestronne i wygodne restauracje serwujące posiłki barowe i a la carte. W Witowie znajduje się tez ciekawy, 550 metrowy snow-park.
Na tych, którzy chcieliby podnieść swoje umiejętności czeka na miejscu szkoła wielokrotnej mistrzyni Jagny Marczyłajtis.


Materiały ze strony www.witow-ski.pl

Kasprowy Wierch

Najpopularniejsza "narciarska góra" Polski, o wysokości 1987 m n.p.m. była miejscem budzącym ciekawość narciarzy już w pierwszych latach ich obecności w Tatrach. Usytuowanie Kasprowego Wierchu niemal w środku pasma tatrzańskiego stwarza niesamowite, możliwości do podziwiania Tatr jak i uprawiania jednych z najpiękniejszych sportów- narciarstwa i snowboardu. Oprócz nowoczesnej kolei linowej z panoramicznymi szybami funkcjonującej przez cały rok do dyspozycji narciarzy są dwie koleje krzesełkowe w kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. Świetnie przygotowane trasy narciarskie oraz bliskość gór przyciąga tu rzesze miłośników białego szaleństwa. Dla narciarzy PKL w rejonie Kasprowego Wierchu przygotowuje łącznie 14 km tras narciarskich na naturalnym śniegu. Kasprowy Wierch przyciąga rzesze turystów, dzięki wspaniałym widokom, łatwością dostępu do szczytów tatrzańskich oraz możliwością obcowania z piękną dziką przyrodą. Trasy w rejonie Kasprowego Wierchu posiadają homologacje FIS do rozgrywania zawodów.

Kolej krzesełkowa w kotle Gąsienicowym zapewnia zjazdy na najwspanialszym terenie zjazdowym. 400m różnicy wniesień, ok. 1400m. długości trasy narciarskiej utrzymywanej przez ratraki, 2400 osób na godzinę zdolności przewozowej gwarantuje jazdę na bieżąco bez oczekiwania. Na zakończenie dnia można zjechać do Kuźnic nartostradą przez Karczmisko o długości ok. 8,5.km.

Kocioł Goryczkowy oferuje jedyne w Polsce alpejskie tereny zjazdowe dla snowbordzistów i narciarzy. Kolej krzesełkowa Goryczkowa zapewnia zjazd narciarski przy różnicy poziomów ponad 600 m i długości ok. 2000 m. Są to najlepsze parametry narciarskie w Polsce. Wspaniałe górskie widoki, urozmaicony teren przejazdu przez kotły i żleby zapewniają najwspanialsze przeżycia narciarskie i emocjonalne. Trasa utrzymywana jest przez ratraki. Jazdę na Goryczkowej można zakończyć przejazdem nartostradą (ok. 3,5 km) do Kuźnic.

Materiały, zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony www.pkl.pl

Gubałówka

Gubałówka (1123 m n.p.m.) najbardziej popularna część Pasma Gubałowskiego, usytuowana w samym centrum Zakopanego, zaprasza wszystkich narciarzy i snowboardzistów na Górną Polanę Gubałówki na najstarszą w Polsce stuletnią trasę narciarską, sztucznie zaśnieżoną i oświetloną, gdzie znajduje się wyciąg orczykowy oraz park snowboardowy. W odległości ok. 3 km na zachód od Gubałówki znajduje się krzesełkowa kolej linowa Butorowy Wierch skąd prowadzą liczne narciarskie szlaki biegowe, dzięki którym w ciszy i spokoju można podziwiać panoramę Tatr.


Materiały, zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony www.pkl.pl

Stacja Narciarska Palenica

Jedną z największych zimowych atrakcji Szczawnicy jest kompleks kolei i wyciągów na Palenicy i Szafranówce, usytuowanych w centrum miasta, nieopodal dworca autobusowego. Zapraszamy wszystkich miłośników białego szaleństwa na sztucznie zaśnieżane i oświetlone trasy narciarskie o różnym stopniu trudności, od polanek na stokach Szafranówki dla początkujących, poprzez 2 km trasę rodzinną, aż po posiadającą homologację trasę dla zaawansowanych narciarzy Palenica I. Znajdują się tam również szlaki dla narciarzy biegowych w kierunku najpiękniejszych widokowo części Pienin. Ośrodek narciarsko-turystyczny Palenica w Szczawnicy to nie tylko świetnie przygotowane trasy narciarskie, ale również najpiękniejsze widoki na okoliczne szczyty Pienin i Tatr, a zwłaszcza na wspaniale widoczne Trzy Korony. Przy dolnej stacji kolei linowej Palenica znajdują się komfortowe pokoje gościnne, restauracja oraz parking dla samochodów i autokarów.

Dla amatorów białego szaleństwaPKL udostępnia trzy ok. 300 m wyciągi narciarskie.
Biegnąca wzdłuż nich sztucznie śnieżona trasa na Szafranówce o niskim stopniu trudności, będzie idealnym miejscem do rozpoczęcia przygody z nartami.


Materiały, zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony www.pkl.pl

Mosorny Groń

Zawoja to malownicza wioska położona u podnóża Babiej Góry "Królowej Beskidów" w odległości 70 km od Krakowa, 90 km od Katowic oraz 70 km od Zakopanego. Mosorny Groń to nowoczesny ośrodek turystyczno-narciarski, który powstał w 2003 roku. W jego skład wchodzi nowoczesna kolej linowa z czteroosobowymi krzesełkami wraz z oświetloną i sztucznie zaśnieżaną trasą narciarską o długości 1320 m, posiadającą licencję FIS, która umożliwia rozgrywanie krajowych i międzynarodowych zawodów narciarskich. Teren ten jest doskonały nie tylko do uprawiania sportów zimowych, ale i także dla turystyki pieszej. Przy dolnej i górnej stacji znajduje się kompleks budynków, w skład, którego wchodzą pokoje gościnne, restauracja oraz parking. Ze szczytu góry rozpościera się niepowtarzalny widok na masyw Babiej Góry, Policy, Jałowca, a dalej na Beskid Żywiecki, Makowski i Tatry.


Materiały, zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony www.pkl.pl

Śnieżnica - Kasina Wielka

Serdecznie zapraszamy na nasz wyciąg narciarski Śnieżnica w Kasinie Wielkiej.
Nasze stoki narciarskie są gwarancją udanej zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu dla każdego narciarza. Jeśli wybierasz się na narty w Polsce to tylko na Śnieżnicę! Nie zastanawiaj się dłużej jakie wyciągi narciarskie warto odwiedzić, odpowiedź jest prosta - zawsze Śnieżnica!

Stacja narciarska Śnieżnica zaprasza do korzystania z krzesełkowej czteroosobowej koleji linowej o długości 1100 metrów i wydajności 2400 osób na godzinę. Wyjazd na stację górną ( 900 m.n.p.m.) trwa niespełna 8 minut. W trosce o bezpieczeństwo i wygodę, dzięki wygospodarowaniu dodatkowej trasy odjazdowej z górnej stacji kolei - umożliwiamy korzystanie ze stoku Śnieżnicy także tym słabiej radzącym sobie na nartach.

Stacja narciarska Śnieżnica to wspaniały najdłuższy z najbliższych Krakowowi sztucznie dośnieżany i oświetlony stok narciarski określany jako średnio trudny. Cechą charakterystyczną jest jednolite jego pochylenie ( 21% ) na całej długości trasy, co oznacza wyśmienitą jazdę zarówno dla początkujących jak i wytrawnych narciarzy.

Trasy zjazdowe (niebieska i czerwona) o łącznej długości prawie 2700 metrów i różnicy wzniesień 290 metrów prowadzone są w całości w lesie, co polepsza parametry zjazdowe oraz uprzyjemnia jazdę nawet przy silnym, porwistym wietrze. Dla stawiających pierwsze kroki na nartach proponujemy trasę zieloną na specjalnie przygotowanej oślej łączce wraz z 120 metrowym wyciągiem talerzykowym.


materiały, zdjęcia i grafiki ze strony www.snieznica.pl

 

Stacja Narciarska Polczakówka

Polczakówka to ośrodek narciarski usytuowany na północnym zboczu "Grzebienia", w Rabce-Zarytem, około 3 km od centrum Rabki Zdrój.
Stok położony przy drodze 28 Wadowice - Nowy Sącz

Przy dolnej stacji wyciągu:
- utwardzony parking na ok. 100 aut osobowych
- zaplecze gastronomiczne
- serwis narciarski
- wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
- szkoła narciarska dla dzieci, dorosłych oraz kandydatów na Instruktorów PZN, licencjonowana przez PZN
- punkt GOPR
- wyciąg linowy dla dzieci i początkujących


materiały, zdjęcia i grafiki ze strony www.polczakowka.region-rabka.pl

Maciejowa Ski

Oferujemy państwu najdłuższą trasę narciarską w Rabce usytuowaną na północnym stoku Maciejowej.

Godziny otwarcia:
codziennie od 9:00 do 22:00


Wyciąg orczykowy Maciejowa I
długość 850 m.
różnica poziomów 198 m.
przepustowość 1000 os./h
trzy trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności
Wyciąg orczykowy Maciejowa II
długość 250 m.
różnica poziomów 40 m.
przepustowość 400 os./h
trasa zjazdowa łatwa przeznaczona
dla początkujących i dzieci


materiały, zdjęcia i grafiki ze strony www.maciejowa-ski.com

Siepraw Ski

Zapraszamy wszystkich spragnionych "białego szaleństwa"! Do Waszej dyspozycji oddajemy sześć nowoczesnych wyciągów orczykowych, w tym wyciąg dziecięcy (linka) - idealny dla najmłodszych narciarzy. Cztery trasy narciarskie o długościach odpowiednich do długości wyciągów są zawsze doskonale przygotowane. O to, aby pokrywa śnieżna była zawsze odpowiednia, także w te cieplejsze dni, dba system naśnieżania. Aby sprawdzić bieżące warunki na stoku prosimy wejść do działu "Warunki" - znajduje się w nim internetowa kamera, która swoim zasięgiem obejmuje stok i wyciągi. Przy dolnej stacji wyciągu znajdują się parkingi, a na strudzonych amatorów białego puchu czeka restauracja z daniami specjalnie dla dzieci.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy plac zabaw, dinozaury oraz inne atrakcje.

materiały, zdjęcia i grafiki ze strony www.siepraw-ski.pl

Stacja Narciarska Myślenice

W sezonie zimowym przy dolnej stacji kolei 4-osobowej działa wypożyczalnia oraz serwis narciarski.

Narty i deski światowej klasy producentów oraz profesjonalna obsługa zapewni wspaniałe przeżycia z jazdy.

W serwisie nasi wykwalifikowani pracownicy wyregulują, nasmarują i naostrzą każdy sprzęt jaki do nich trafi, by zaraz po tym przetestować sprzęt na myślenickich stokach.


materiały, zdjęcia i grafiki ze strony www.myslenice.koninki.pl

Stacja Narciarska Koninki

Zimą Koninki zapraszają mołośników nart oraz snowboardu!

Stacja Narciarska Koninki to:

- Najdłuższa nartostrada w gorcach
- Kolej Linowa Tobołów
- 3 wyciągi orczykowe
- Wyciąg dla dzieci HUTEK
- Trasy biegowe
- Szkoła Narciarska Koninki
- Wypożyczalnia oraz serwis sprzętu zimowego
- Gastronomia
i... niepowtarzalna atmosfera!


materiały, zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony www.stacja.koninki.pl/

Stacja Narciarska Małe Ciche

Piękna panorama Tatr, nowoczesna kolej krzesełkowa i wyciągi orczykowe, doskonale przygotowane trasy, wypożyczalnia sprzętu, serwis, szkoła narciarska, sklep sportowy, baza gastronomiczna i noclegowa, czyli...
...wszystko czego potrzebujesz do zimowej zabawy!
Zapraszamy do naszej Stacji Narciarskiej położonej w uroczym zakątku Podhala. Znajdziecie tutaj Państwo nowoczesną czteroosobową kolej krzesełkową o długości 1250 /m/, średnim nachyleniu 17% i różnicy wzniesień wynoszącej ok. 220m. oraz dwa wyciągi orczykowe.
Zapraszamy również do Głównego Budynku Dolnej Stacji gdzie możesz skorzystać z naszej dodatkowej oferty: wypożyczalni sprzętu, serwisu, sklepu i stoisk sportowych oraz szkoły narciarskiej.
Najważniejszym atutem stoku są piękne widoki na Tatry i spokój, którego tak ostatnim czasem brakuje w życiu każdego z nas. Stacja narciarska znajduje się 12 km od Zakopanego i 9 km od Bukowiny Tatrzańskiej, łatwo do nas dotrzeć, poznać i ocenić. Zapraszamy!


materiały, zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony www.maleciche.com

Stacja Narciarska Suche

Zapraszamy wszystkich miłośników białego szaleństwa do naszej nowej Stacji Narciarskiej, położonej w uroczym zakątku Podhala. Do dyspozycji Państwa oddajemy nowoczesną, czteroosobową kolej krzesełkową firmy Doppelmayr o długości 950 m, średnim nachyleniu 20% i różnicy wzniesień, wynoszącej 137m oraz przepustowości 2200 osób/godz.

Stacja Narciarska znajduje się 1,5 km od Zakopianki i 6 km od Zakopanego


materiały, zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony www.skisuche.com

Stacja Narcarska Rusin-Ski

Stacja Narciarska na Wierchu Rusińskim w Bukowinie Tat­rzań­skiej oferuje doskonałe warunki do uprawiania białego szaleństwa. RUSIŃ-SKI to miejsce, gdzie na narty może przyjechać cała rodzina i skąd rozciąga się wspaniały widok na Tatry. Zakopane oddalone jest zaledwie o 17 km, a więc góry są na wyciągnięcie ręki.
Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddane są: czteroosobowa kolej krzesełkowa, dwa wyciągi orczykowe, babylift (wyciąg dla najmłodszych), tor do snowtubingu (zjazdy na oponkach) oraz trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Wyciąg szkoleniowy dla początkujących oddzielony jest od głównej trasy, co zwiększa bezpieczeństwo uczących się jeździć na nartach. Stoki są doskonale utrzymany - sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. Główna trasa ma długość 800 metrów długości, ale co najważniejsze szerokość ok. 150 metrów, co sprzyja miłośnikom carvingu oraz powoduje, że narciarze i snowboardziści nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo na stoku. Większość tras na Rusińskim Wierchu oznaczonych jest kolorem niebieskim, co oznacza, że są one łatwe i sprzyjają narciarstwu rodzinnemu. W kompleksie znajdują się także trudniejsze, czerwone odcinki, pozwalające na szybszą jazdę. Dla chętnych do jazdy na tyczkach i startu w narciarskich lub snowboardowych slalomach udostępniona jest trasa sportowa, tuż obok pozostałych stoków.
Tym co wyróżnia Stację Narciarską RUSIŃ-SKI pośród innych podhalańskich ośrodków jest najlepsze usytuowanie. Tylko tutaj kolej linowa i trasy zjazdowe zlokalizowane są niemal idealnie na północ. Dodatkowo, stoki w Bukowinie Tatrzańskiej, to jedne z najwyżej położonych tego typu terenów na Podhalu. Wszystko to gwarantuje, że na Rusińskim Wierchu śnieg utrzymuje się do wiosny, a dobre warunki narciarskie panują od rana do późnego wieczora. Warunki naturalne i specyficzny mikroklimat sprzyjają temu, że to właśnie tutaj w ciągu ostatnich lat uruchamiane są, najwcześniej pośród polskich stoków, armatki śnieżne.
Do dyspozycji gości Stacji Narciarskiej RUSIŃ-SKI oddana jest również stylowa Karczma regionalna, serwująca specjały góralskiej kuchni. Wyposażona jest w m.in. w obszerne sale mieszczące 350 os., przeszklony grill oraz taras z widokiem na Tatry. Jej znakiem rozpoznawczym i tym co wyróżnia ją na tle innych tego typu obiektów przy stokach narciarskich na Podhalu, są występy zespołów muzycznych i ogólnodostępne imprezy rozrywkowe z udziałem wodzireja, a także tradycyjna zabawa sylwestrowa, na którą niektórzy przychodzą niemal tuż ze stoku. Karczma jest bardzo przestronna, dlatego również najmłodsi odnajdą tu przeznaczone specjalnie dla nich miejsce pozwalające na wspaniałą zabawę. Od strony tras zjazdowych znajdują się w niej schludne, ciepłe toalety oraz kasy biletowe.
Wysoki poziom oferty stacji narciarskiej na Rusińskim Wierchu wzmocniony jest poprzez to, że na terenie Stacji znajduje się serwis, wypożyczalnia oraz sklep ze sprzętem sportowym jednej z najbardziej renomowanych tego typu firm na Podhalu – RhSport.
Kolejnym atutem kompleksu jest to, że na terenie Stacji szkoleniem z zakresu doskonalenia umiejętności jazdy na nartach lub snowboardzie, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych, zajmuje się Szkoła Narciarska Ptak-Skiteam. Doskonale wykwalifikowani instruktorzy, wśród których jest m.in. wielokrotny Mistrz Polski Amatorów i medalista Mistrzostw Polski w carvingu, zapewniają chętnym maksimum bezpieczeństwa i komfortu podczas pierwszych godzin nauki jazdy na nartach oraz pozwalają odkryć tajniki tego pięknego sportu.
Całości oferty dopełniają bezpłatne, obszerne parkingi i dobre drogi dojazdowe z centrum Polski (przez Kraków, Nowy Targ, Białkę Tatrzańską lub Groń i Leśnicę), a także z Zakopanego (przez Poronin i rondo na Klinie w Bukowinie Tatrzańskiej). Dodatkowo z okolicznych miejscowości (Bukowina Tatrzańska, Gliczarów) chętnych dowożą do Stacji bezpłatne ski-busy.
Niewątpliwym atutem położenia RUSIŃ-SKI jest to, że blisko stąd do największych atrakcji apres-ski w regionie, a mianowicie kompleksów basenów termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, Szaflarach i Białce Tatrzańskiej. Goście stacji mogą się do nich udać po drodze do swoich miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach i kwaterach prywatnych, z których mnogości znana jest Bukowina Tatrzańska.
Dowodem na wyjątkowość i wysoką jakość oferty ośrodka w Bukowinie Tatrzańskiej jest to, że już drugi raz z rzędu (w roku 2011 i 2012), to właśnie RUSIŃ-SKI wybrana została Najlepszą Stacją Narciarską Małopolski w plebiscycie organizowanym m.in. przez Województwo Małopolskie, Małopolską Organizację Turystyczną i TVP Kraków.

Stacja Narciarska RUSIŃ-SKI
ul. Wierch Rusiński 70
34-530 Bukowina Tatrzańska
www.rusin-ski.pl

GPS: N: 49°21'08" E: 20°06'03"

materiały, zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony www.rusin-ski.pl

Litwinka Grapa

Grapa Litwinka oferuje najszybszą, nowoczesną, wyprzęganą kolej krzesełkową w regionie, dwa wyciągi orczykowe i trasę snowtubingową. Jeżdżący u nas miłośnicy białego szaleństwa mogą także skorzystać z lekcji w szkole narciarskiej, grilla, gastronomii oraz karczmy, a także z profesjonalnej wypożyczalni. Dysponujemy bazą noclegową dla naszych gości.

Grapa Litwinka stacja narciarska
+48 667 922 299, kompleks@litwinka-grapa.pl


Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
+48 503 906 917, +48 510-029-457

Szkoła Narciarska
+48 728 178 583


materiały ze strony www.litwinka-grapa.pl

Koziniec Ski - Czarna Góra

Ośrodek Narciarski Koziniec - Czarna Góra ulokowany jest w miejscowości Czarna Góra w sąsiedztwie Białki Tatrzańskiej, Bukowiny i Zakopanego. Czteroosobowa kolejka linowa wywiezie w przeciągu godziny 2400 amatorów białego szaleństwa. Nasza karczma zapewni Państwu rozkosz dla podniebienia, a widokowy taras ukoi wszystkie troski. Przygotowaliśmy również Kubusiowe Przedszkole dla naszych najmniejszych pociech, do którego możecie Państwo oddać swoje maluchy na kilka godzin. Zajmą się nimi wykwalifikowani instruktorzy, którzy pomogą postawić pierwsze kroki na nartach. Miłośnikom aktywnego wypoczynku oferujemy panoramiczną trasę biegową o długości około 4 km, a dla miłośników freestyle przygotowaliśmy bez wątpienia najlepszy snowpark w Polsce.

Wyciąg jest czynny 7 dni w tygodniu, w sezonie zimowym,
w godzinach od 9.00 do 22.00


materiały ze strony http://www.koziniec-ski.pl/

Polana Sosny Niedzica

Ośrodek narciarski położony na zboczu granicznego szczytu Sosny należącego do Magury Spiskiej w miejscowości Niedzica ze wspaniałym i niepowtarzalnym widokiem na jezioro, elektrownię wodną , XIV - wieczny Zamek Dunajec, Pieniny i Tatry. W odległości 500m od ośrodka znajduje się granica polsko-słowacka.

Na narciarzy i snowboardzistów czekają trzy wyciągi narciarskie, 5 tras zjazdowych. DLA NAJMŁODSZYCH NOWOŚĆ!!!! PARK KUBUSIA !!!! Stacja przyjazna rodzinom z dziećmi.

Stacja czynna jest codziennie od 9.00 do 21.00.
Stoki zjazdowe są sztucznie naśnieżane, ratrakowane, nagłośnione i oświetlone. Od górnej stacji najdłuższego wyciągu poprowadzona jest w kierunku Kacwina narciarska trasa biegowa - jedyna w okolicy, licząca 8 km długości. Przy dolnej stacji wyciągu działają stylowe górskie szałasy gastronomiczne, opieka GOPR, bezpłatny parking, szkoła narciarska i wypożyczalnia nart.
Kontakt do wypożyczalni i szkoły: 885 70 70 71

Informacje o aktualnych warunkach i imprezach na polanasosny.malopolskaonline.pl

Kamery internetowe online: www.niedzica.pl/kamery


materiały pochodzą ze strony www.niedzica.pl

Stacja Narciarska Jurgów

Centrum Rekreacji i Wypoczynku ?HAWRAŃ? Sp. z o.o. w Jurgowie znajduje się na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska na stoku Górkowego Wierchu, kilometr od granicy ze Słowacją. Wystawa południowo-zachodnia pozwala podziwiać panoramę Tatr z pięknie wyeksponowanym masywem Tatr Bielskich z ich najwyższym szczytem Hawraniem. W Jurgowie narciarze mogą cieszyć się doskonałymi warunkami śniegowymi przez cztery miesiące.

Do dyspozycji klienta jest 7 tras narciarskich o różnym stopniu trudności (od zielonych dla początkujących narciarzy, aż po czerwone i czarną dla bardziej zaawansowanych). Wszystkie trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane oraz każdej nocy ratrakowane. Przy Ośrodku znajdują się bezpłatne parkingi dla samochodów osobowych i autokarów.

Początkujący narciarze mogą skorzystać z usług profesjonalnej szkółki narciarskiej SKI-PLUS. Przy Stacji działa też nowoczesna wypożyczalnia sprzętu sportowego, oferująca także usługi serwisu narciarskiego.

tekst i zdjęcia ze strony www.hawran.pl

Wyciąg narciarski ZADZIAŁ

Zapraszamy na orczykowy wyciąg narciarski "ZADZIAŁ" w Nowym Targu położony malowniczo u stóp Gorców.
- podwójny orczyk o długości 550 m
- różnica poziomów 83 m
- przepustowość 750 os./h
- szybkość jazdy 2,5 m/sek.
- czas wyjazdu ok. 3 minut

Stok sztucznie naśnieżany, przygotowywany ratrakiem, oświetlony oraz nagłośniony.
Wyciąg pod opieką ratowników GOPR

Na szczycie wyciągu umieszczone jest efektowne światło informujące po zmroku wszystkich narciarzy, że wyciąg jest czynny.

WYCIĄG CZYNNY W GODZINACH od 9:00 do 21:00

Wyciąg zmodyfikowany w 2004 roku, zamontowano nowe urządzenia holujące firmy Doppelmayer!

Z górnej stacji wyciągu można podziwiać całą panoramę Tatr, Babią Górę, Pasmo Gorców, a nocą oświetlone serce Podhala - Nowy Targ.

O ile są odpowiednie warunki jest możliwość zjazdu do Nowego Targu nartostradą

ZAPRASZAMY!!!


tekst i zdjęcie z www.zadzial.pl

Kompleks Beskid Spytkowice

Narciarstwo to nasza pasja. Dla naszych gości oddajemy do dyspozycji, otwartą w 2008 roku, czteroosobową kolej krzesełkową (długość 714 m), wyciąg orczykowy (długość 380 m) mały wyciąg do nauki jazdy oraz przedszkole zimowe dla dzieci. W sezonie 2012/2013 została otwarta nowa trasa o długości 1050 m.

Stok jest ratrakowany, sztucznie naśnieżany, oświetlony i nagłośniony. Na miejscu działa Podhalańska Szkoła Narciarska (licencja SITN-PZN), wypożyczalnia oraz serwis. Nad bezpieczeństwem narciarzy czuwa Podhalańska Grupa GOPR.

Na miejscu czynna jest wypożyczalnia nart, gogli i rękawic, a także sanek czy jabłuszek.

Kompleks położony jest w zaciszu otaczającej przyrody 600 m od głównej drogi Kraków - Chyżne, pomiędzy pasmem Babiogórskim a Gorcami.


informacje, teksty i zdjęcia ze strony www.narty.spytkowice.pl

Limanowa Ski Łysa Góra

Stacja narciarska Limanowa-Ski położona jest w pięknej kotlinie górskiej w Beskidzie Wyspowym na północnych zboczach Łysej Góry, ok. 5 km od centrum Limanowej.
W 2007 na roku zostały tam zbudowane 4-os. kolej krzesełkowa Doppelmayr oraz dwa wyciągi orczykowe. Najdłuższa trasa posiada 1000 m, a suma wszystkich tras to 2300 m. Pasmo Łososińskie, w obszarze którego usytuowany jest stok zatrzymuje wilgotne strefy opadów, dzięki czemu śniegu często jest znacznie więcej niż w okolicy, co zapewnia niezwykle korzystne warunki narciarskie. Pierwszy śnieg zwykle pojawia się już w listopadzie, a północna wystawa stoku wymiernie spowalnia topnienie, przez co pokrywa śnieżna często utrzymuje się nawet do kwietnia. Na szczyt w ciągu 5 minut wywozi nas kolej krzesełkowa, skąd możemy wybrać jedną z 3 tras zjazdowych:
- niebieską widokową i rekreacyjną trasę dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy o długości 1000 m biegnącą przez las, początkowo południowo - wschodnim szczytowym zboczem, następnie wschodnim, aby znów włączyć się w bardzo szeroki północny obszar głównego stoku.
- czerwoną - trasę dla zaawansowanych narciarzy o długości 700 m wiodącą wzdłuż kolei krzesełkowej, posiadającą certyfikat FIS do organizowania międzynarodowych zawodów w kategorii slalom. Początkowy odcinek trasy jest bardzo stromy i przechodzi w łagodny przy dolnej stacji.
- zieloną - dla stawiających pierwsze kroki, jak i doszkalających się narciarzy łagodna trasa o długości 300 m przy wyciągach orczykowych.
Wszystkie trasy są codziennie przygotowywane przez ratraki i posiadają wydajny system naśnieżania, a także oświetlenie, dzięki któremu ośrodek jest czynny do 21. Nad bezpieczeństwem na stoku czuwa GOPR.
Na stoku funkcjonują 2 punkty gastronomiczne:
- Restauracja na szczycie, wraz z nasłonecznionymi tarasami widokowymi skąd można podziwiać widoki na Beskidy, Gorce, Pieniny oraz Tatry.
- Bar przy dolnej stacji wraz z dodatkowymi punktami grillowymi.
Przy dolnej stacji przygotowane zostały parkingi dla 700 samochodów.
Funkcjonuje również wypożyczalnia i serwis nart i snowboardów a także szkoła narciarska.
Bazę noclegową stanowią liczne hotele, pensjonaty oraz gospodarstwa agroturystyczne w Limanowej i okolicy.
Adres email: biuro@lysagora.eu
Telefon/Faks: +48 18 33 734 34

Wypożyczalnia i szkoła narciarska:
kom. 531 395 939


tekst i zdjęcie ze strony www.lysagora.eu

Partnerzy malopolskaonline.pl