Sądecka
Co, gdzie, kiedy
Piątek, 30 września 2022 12:00

Wystawa „Między innymi Muerte”

Sławek Gruca tworzy obrazy rozemocjonowane i emocjonujące jednocześnie, bawiąc się symboliką, znaczeniem a przede wszystkim wieloznacznościami. Prace olejne tworzone przez Grucę to plejada refleksji na temat tego, kim lub czym jest człowiek i jego świat – albo raczej jego światy.
Opowieści przedstawione w obrazach są uniwersalne i mogą dotyczyć każdego z nas lub większości z nas.

Wydarzenia i historie, które spotykają ludzi w życiu interpersonalnym, poznawczym i emocjonalnym – niełatwe, niejednoznaczne, ludzkie. Nastrój budowany jest wokół postaci przedstawionych na pracach, ale też nimi.
Łagodniejsze -wydają się być przy drugim spojrzeniu bardziej dramatyczne, dramatyczne z kolei przy bliższym poznaniu dają się oswoić i dostrzec ich łagodniejszą twarz. Smutek, śmieszność, lęk, miłość i rozdarcie – wszystko idealnie sprzężone, zgrane w jedną ważną opowieść. Łączenie różnych nastrojów jest w pewnym sensie specjalnością tego artysty. Prace Grucy budzą rozmaite uczucia, nie sposób jednak pozostać przy nich obojętnym. Sam artysta nie lubi wypowiadać się na temat swojej twórczości, uważa, że jego komentarz do pracy jest zbędny, gdyż artysta kończy swoje dzieło w chwili odłożenia materiałów. Od tego czasu praca żyje własnym życiem, rozbudzając uczucia widza i zachęcając go do odkrywania własnego świata poprzez lub w świecie przedstawionym na obrazie. Ma względem siebie duże wymagania i, jak sam mówi, żeby chcieć malować trzeba dążyć do tego, by im sprostać. Poszukuje inspiracji, a właściwie natyka się na nie we własnym otoczeniu – ludziach, wydarzeniach, a nawet słowach, jakie padają w jego obecności.

Termin: 09.09-30.09. 2022r.

Adres wystawy: Hotel Hyrny, ul. J. Piłsudskiego 20 34-500 Zakopane.
Targi
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl