Allmedica
Co, gdzie, kiedy
Sobota, 14 stycznia 2023 16:00

Wernisaż wystawy akwareli Janiny Drużkowskiej-Cader

W sobotę 14 stycznia 2023 roku o godzinie 16:00 w sali wystawienniczo-odczytowej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku odbędzie się wernisaż wystawy akwareli Janiny Drużkowskiej-Cader
Janina Drużkowska-Cader
Urodziła się w 1953 roku, mieszka w Brzesku. Z wykształcenia jest fizykiem, a jej życie zawodowe zdominowane było przez matematykę i fizykę. Mówi, że: „przyszedł w końcu czas, aby rozwijać tę drugą półkulę mózgu odpowiedzialną za twórczość”. Uważa – podobnie jak wielu artystów – że zajęcie się malarstwem akwarelowym uratowało także i ją przed zbytnim pogrążaniem się w troski oraz nadało jeszcze większy sens życiu, rozbarwiając go światłem pozytywnego patrzenia na ludzi i naturę.
Malarstwo ćwiczy pod okiem profesjonalistów, gdyż technika akwarelowa jest techniką niełatwą. Od pięciu lat jest członkiem grupy akwarelowej w Centrum Kultury Podgórza w Krakowie prowadzonej przez znaną akwarelistkę krakowską – Ewę Gadnicką-Włodarczyk. W ostatnich latach swoje umiejętności doskonaliła także na warsztatach online u innych wybitnych akwarelistów – Adama Papke, Krystyny Lubański oraz Krzysztofa Ludwina. Utrzymuje kontakt z Grupą Krakowską z Willi Decjusza w Krakowie, prowadzoną przez Beatę Zubę. Z jej wykładów oraz zwiedzanych pod jej przewodnictwem wystaw w krakowskich muzeach czerpie dużo wiedzy i inspiracji. Systematycznie wyjeżdża na coroczne plenery w Poroninie z Ewą Gadnicką-Włodarczyk.
Brała udział również w zajęciach plenerowych u Adama Papke w Kazimierzu nad Wisłą i Krystyny Lubański w pabianickim Afloparku. Jej fascynacja akwarelami sprawiła, że zainteresowała się sposobami uprawiania tego rodzaju malarstwa przez światowe sławy akwareli: Yuko Nagayamę i Shirley Trevenę. Uczestniczy w wystawach zbiorowych w Centrum Kultury Podgórza, gdzie w ostatnich edycjach konkursu plastycznego „Cztery pory roku” zdobyła drugie i trzecie miejsce. W 2022 r. zdobyła I wyróżnienie w konkursie „Sercem i pędzlem” organizowanym przez Miasto Kraków. Jej prace były wystawiane na wystawach zbiorowych Grupy Krakowskiej z Willi Decjusza w Krakowskim Forum Kultury, Klubie Kazimierz oraz w pomieszczeniach Willi Decjusza.
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl