Co, gdzie, kiedy
Sobota, 7 listopada 2015 13:21

Spotkanie z prof. Tadeuszem Cegielskim i Krzysztofem Spadło w Krakowie

Prof. Tadeusz Cegielski - historyk, autor powieści kryminalnych i miłośnik kultury popularnej - spotka się w najbliższą sobotę (7.11) z czytelnikami w Krakowie. Tego samego dnia, ale nieco wcześniej z czytelnikami spotka się również Krzysztof Spadło.
Detektyw w krainie cudów – spotkanie z prof. Tadeuszem Cegielskim w Krakowie

Zapraszamy na wieczór autorski prof. Tadeusza Cegielskiego, autora powieści kryminalnych: „Morderstwo w alei Róż” i „Tajemnica pułkownika Kowadły” oraz najnowszej - „Detektyw w krainie cudów. Powieść kryminalna i narodziny nowoczesności 1841 – 1941”. To jej w głównej mierze poświęcony będzie spotkanie, a prof. Cegielski opowie m.in. o pożytkach płynących z zajmowania się kulturą popularną.

Czas i miejsce: sobota, 7 listopada 2015, godz. 18:00

Księgarnia „Bona – książka i kawa” (ul. Kanonicza 11)

Wstęp wolny!

Więcej o książce „Detektyw w krainie cudów. Powieść kryminalna i narodziny nowoczesności 1841 – 1941”. Rzecz o detektywach XIX i XX wieku, pasjonująca wędrówka po dziejach literatury i kultury. Książka profesora Tadeusza Cegielskiego opowiada o tym, jak w nierozerwalny sposób sprzęgły się losy nowoczesnej cywilizacji oraz kultury popularnej. Detektyw w krainie cudów mówi o literaturze, która nie tylko świat odwzorowywała, ale i wręcz kształtowała, oraz o słynnych pisarzach i znanych wydawcach. Jak się okazuje, bohaterowie kryminałów, choć obdarzeni tylko symbolicznym życiem, potrafili wpływać na życie rzeczywiste.

Spotkanie odbywa się w ramach Festiwalu Grozy, Kryminału i Tajemnicy „Biała Dama”
http://www.festiwalkryminalu.pl/

-------

Tego samego dnia, również Bonie z czytelnikami spotka się Krzysztof Spadło - autor cyklu "Skazaniec".

We wrześniu ukazał się III tom - „Za garść srebrników”. „Skazaniec” jest pierwszą w Polsce wielotomową powieścią o tematyce więziennej. W tle powieści przewijają się wydarzenia historyczne, które nie znalazły swojego miejsca w szkolnych podręcznikach, bowiem w tym samym czasie wydarzyło się coś innego.
Spotkanie wzbogaci projekcja trzech filmów krótkometrażowych promujących rzeczoną powieść.

Czas i miejsce: sobota, 7 listopada 2015, godz. 16:00
Księgarnia „Bona – książka i kawa” (ul. Kanonicza 11)
Wstęp wolny!

Spotkanie odbywa się w ramach Festiwalu Grozy, Kryminału i Tajemnicy „Biała Dama”
http://www.festiwalkryminalu.pl/

źródło: materiał prasowy

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl