Allmedica
Co, gdzie, kiedy
Piątek, 30 września 2022 20:00

Repertuar Teatru Groteska na okres wrzesień 2022 – styczeń 2023

Na scenie pojawią się znane i lubiane spektakle dla najmłodszych, uczniów szkół podstawowych i średnich - także te oparte na lekturach szkolnych oraz dla dorosłych.
„Piękna i Bestia” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego to wzruszająca opowieść o miłości, która jest w stanie przezwyciężyć wszystko. Spektakl jest teatralnym przełożeniem XVIII-wiecznej powieści Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. Opisane przez autorkę problemy i rozważania dotyczące piękna, i jego znaczenia w naszym codziennym życiu, nic nie straciły na swojej aktualności.

Piękna i Bestia
3.09 godz. 16.00 | 4.09 godz. 11.00 i 13.30Andersenowska baśń o pięknym elfie, którego czeka wiele przygód, nim odkryje, czym jest prawdziwa miłość. Niezwykła uroda oraz dobre serce Calineczki zjednują jej wielu przyjaciół, ale też nieraz wystawiają ją na niebezpieczeństwo – czynione dobro powraca jednak zwielokrotnione. Pomysłowe techniki lalkowe i kostiumy przeniosą widzów w przyjazny, baśniowy świat. W spektaklu wykorzystane zostały także techniki multimedialne, które przeobrażają scenerię przygód Calineczki, wzbogacając całość dodatkowymi walorami plastycznymi.

Calineczka – niezwykłe przygody
10.09 godz. 16.00 | 11.09 godz. 11.00 i 13.00Tomek Sawyer i Huckleberry Finn to dwóch nastoletnich przyjaciół. Jeden
jest zwariowanym, niepokornym rozrabiaką, drugi – zmuszonym do samodzielności „dorosłym” dzieckiem. Obydwaj napędzani niebanalną wyobraźnią, co chwilę wpadają w coraz to większe tarapaty. Podążając za losami Tomka uświadamiamy sobie, że wartości takie jak rodzina, przyjaźń, lojalność i miłość były, są i zawsze pozostaną najważniejsze. W tym przedstawieniu czas się cudownie zatrzymał, dzieciństwo nigdy nie mija i każdy zostać może Kapitanem Parowca...

Przygody Tomka Sawyera
17.09 godz. 16.00 | 18.09 godz. 11.00 i 13.30Ciesząca się ogromną popularnością historia skarpetek autorstwa Justyny Bednarek, na scenie Groteski zaskakuje połączeniem wątków, różnorodnością postaci i niezliczoną ilością przygód! Aktorzy Barbara Cieślak, Dominika Guzek, Olga Przeklasa, Krzysztof Grygier, Bartłomiej Olszewski i Jakub Popławski wcielają się w skarpetkowych bohaterów o różnych charakterach i marzeniach! Czy uda się je spełnić i wyruszyć w morską przygodę, zostać politykiem lub gwiazdą - Widzowie przekonają się w Grotesce! Przedstawienie doskonale uzupełniają scenografia i kostiumy Małgorzaty Zwolińskiej, muzyka Jacka Stankiewicza i choreografia Macieja Florka.

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
21.09, 22.09, 23.09 godz. 9.00 i 11.30
24.09 godz. 16.00 | 25.09 godz. 11.00 i 13.30Spektakl oparty na motywach baśni H. Ch. Andersena powstaje na oczach widzów, a zarazem w wyobraźni autora. W domu Andersena wszyscy domownicy chodzą na palcach, żeby nie przeszkadzać w pisaniu kolejnej baśni. A nie da się jej zwyczajnie napisać. Baśń musi urodzić się sama, albo... wykluć. A jak wykluć – to z jajka. Skoro z jajka, to głównym bohaterem baśni będzie Brzydkie Kaczątko.

Brzydkie Kaczątko
27.09 i 28.09 godz. 9.00 i 11.30Pchła Szachrajka, spektakl muzyczny w reżyserii Anny Seniuk, to feeria kolorowych kostiumów, świetne pomysły na rekwizyty (fascynujące rurki z wyjedzonym z nich kremem czy słoniowe ciężkie nogi w postaci klockowatych koturnów, a także stolik na kółkach, który dzięki prostym zabiegom przejmuje różne funkcje) i po mistrzowsku wyśpiewane krótkie, rytmiczne wersy wiersza Jana Brzechwy. Wszystko kipi humorem, śpiewem i lekkością choreografii.

Pchła Szachrajka
29.09 i 30.09 godz. 9.00 i 11.30


Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl