Co, gdzie, kiedy
Czwartek, 2 lutego 2023 17:00

Początki Tarnowa i życie jego mieszkańców w średniowieczu

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza na wykład dra Krzysztofa Moskala zatytułowany: „Początki Tarnowa i życie jego mieszkańców w średniowieczu“, który odbędzie się 2 lutego br. o godzinie 17:00 w Czytelni Czasopism, przy ul. Krakowskiej 4 (wejście od ulicy).

Wydarzenie połączone będzie z promocją książki “Spycimir herbu Leliwa, kasztelan krakowski i założyciel Tarnowa" – okładka w załączeniu. Wstęp wolny.

Wykład zainauguruje cykl pn. "Spotkania z historią Tarnowa", w którym przedstawione zostaną najciekawsze wydarzenia z dziejów naszego miasta. Usłyszymy o osobach, które miały na nie decydujący wpływ, a także o najważniejszych ulicach, placach i budynkach, które stanowiły lub stanowią do dzisiaj jego substancję. Nie zabraknie też ciekawostek i pytań, na które jeszcze nie mamy odpowiedzi.

Krzysztof Moskal -urodzony 19 października 1968 roku w Tarnowie, doktor teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tytuł rozprawy: "Aby lud był jeden... Eklezjologia Jana Husa w traktacie De ecclesia". W latach 2000-2009 wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie i redaktor Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej "Biblos". Obecnie pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie, publicysta historyczny, niezależny ekspert do spraw dziedzictwa kulturowego, przewodnik turystyczny, wiceprezes Stowarzyszenia "Zamek Tarnowski".
Autor publikacji dotyczących Tarnowa i regionu, m.in. In castro nostro tarnoviensi. Zamek tarnowski jako rezydencja, warownia i centrum administracyjno-gospodarcze dóbr Tarnowskich, Tarnów 2001 i 2004; Zamki w dziejach Polski i Słowacji. Między Wisłą a Hornadem, Nowy Sącz 2003-2005; Leliwici z Melsztyna i ich zamki, Nowy Sącz 2007; Grody i zamki nad Dunajcem i Popradem, Nowy Sącz 2011; Tarnowskimi śladami Romana Brandstaettera. Przewodnik sentymentalny, Tarnów 2012; Kalendarium dziejów sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie, Żabno 2013; Dąbrowa Tarnowska. Kronika miasta i gminy, Dąbrowa Tarnowska
2015; Kronika Tarnowa, Tarnów 2015; Panie na Tarnowie, Tarnów 2021; Jan Amor Tarnowski, kasztelan krakowski i hetman wielki koronny, Tarnów 2021; Spycimir herbu Leliwa, kasztelan krakowski i założyciel Tarnowa, Tarnów 2022.
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl