Golemo
Co, gdzie, kiedy
Sobota, 8 kwietnia 2017 18:27

Nosalowy Dwór Boxing Night w Zakopanem

W sobotę 8 kwietnia w Nosalowym Dworze w Zakopanem odbędzie się widowiskowa gala boksu - Nosalowy Dwór Boxing Night
W walce wieczoru gali „NOSALOWY DWÓR BOXING NIGHT” rękawice skrzyżują Maciej Sulęcki i Meksykanin Michi „El Matador” Munoz.Maciej Sulęcki to jedna z największych nadziei polskiego boksu zawodowego na tytuł mistrza świata. Popularny „Striczu” jako jedyny Polak, obok Krzysztofa Głowackiego, plasuje się w czołowej dziesiątce zawodników swojej kategorii wagowej w prestiżowych rankingach ESPN i magazynu „The Ring”. Sulęcki dotąd boksował w wadze średniej. Konfrontacja z Munozem ma być dla „Stricza” testem siły w niższym limicie wagowym, w którym być może niebawem poszuka mistrzowskiej szansy.

Sulęcki, który przebojem wdarł się do światowej czołówki, efektownie pokonując w ubiegłym roku w Chicago niezwyciężonego wcześniej Hugo Centeno Juniora, w Zakopanem stanie naprzeciw mocno bijącego Michi Munoza. Wygrana nad meksykańskim „El Matadorem” ma otworzyć Polakowi drogę do kolejnej wielkiej walki w Stanach Zjednoczonych.

- Nie ukrywam, że mierzę w najcenniejsze trofea, więc muszę poradzić sobie z Munozem. Nie wybiegam jednak myślami do przodu, chcę pokazać w Zakopanem efektowny i skuteczny boks i udowodnić, że jestem gotów na światowy top! - zapowiada Maciej Sulęcki, trzeci po Krzysztofie Głowackim i Andrzeju Fonfarze najlepszy polski pięściarz bez podziału na kategorie wagowe.

Walka w kategorii super półśredniej, dystans: 10 rund.


Druga odsłona to będzie prawdziwa walka o wszystko dla Krzysztofa Kopytka, który powróci na ring po pierwszej w karierze porażce, by stanąć naprzeciw rutynowanego Roberta Świerzbińskiego.

Trenujący w najmocniejszej polskiej grupie boksu zawodowego Sferis KnockOut Promtions Kopytek w zeszłym roku nieoczekiwanie przegrał z Mykolą Vovkiem, przerywając pasmo 12 zwycięskich pojedynków i jeśli marzy o wielkiej karierze, w Zakopanem będzie musiał wyjść zwycięsko z konfrontacji ze Świerzbińskim, który na zawodowych ringach boksował już z najlepszymi.

- To nie będzie proste zadanie, ale nie wyobrażam sobie innej opcji niż moja wygrana – zapewnia „Kopyt”. - Wiem, że Świerzbiński był między linami z takimi asami jak Chris Eubank Jr czy David Lemieux, więc pojedynek ze mną nie będzie dla niego niczym wyjątkowym, jednak jeśli jest pewny wygranej, to się rozczaruje.

- Zamierzam udowodnić wszystkim, że moja ostatnia porażka była tylko wypadkiem przy pracy i warto we mnie wierzyć - dodaje Krzysztof Kopytek.

Walka w kategorii średniej, dystans: 8 rund.


W kolejnej walce zmierzą się Przemysław Runowski i Ivan Njegac. Przemysław Runowski to jeden z najciekawszych polskich pięściarzy młodego pokolenia. Mimo młodego wieku 22-letni „Kosiarz” ma już w swoim bokserskim dorobku kilka cennych zwycięstw i trofeów, m.in. Srebrny Pas młodzieżowego mistrza świata WBC wagi półśredniej.

Rywalem Runowskiego na gali w Zakopanem będzie Ivan Njegac, utalentowany zawodnik z Chorwacji, o którego wysokich umiejętnościach przekonał się w marcu ubiegłego roku inny Polak – Kami Młodziński.

- Oglądałem tamtą walkę i wiem, że Njegac nie sprzeda tanio skóry, nastawiam się na zacięty pojedynek, bo wiem, że ten chłopak przyjedzie tu wygrać. Ja mam jednak swoje plany i nie pozwolę mu ich popsuć. Njegac poczuje, jak mocno potrafię uderzyć – odgraża się podopieczny trenera mistrzów świata Fiodora Łapina.

Walka w kategorii półśredniej, dystans: 8 rund.


Rękawice skrzyżują też Marek Matyja i Kameruńczyk Emanuel Feuzeu
26-letni Marek Matyja to jeden z najlepszych obecnie pięściarzy wagi półciężkiej znad Wisły, znanej w polskim wydaniu na całym świecie dzięki występom Tomasza Adamka, Dariusza Michalczewskiego czy Andrzeja Fonfary.

W „Nosalowym Dworze” Matyja stanie do walki z urodzonym w Hiszpanii Kameruńczykiem Emanuelem Feuzeu.

- Liczę na dobry boks w moim wykonaniu, chciałbym aby walka w Zakopanem była dla mnie dobrym prognostykiem na dalszą część roku 2017. Wielokrotnie trenowałem pod Giewontem, teraz przyjdzie stoczyć mi tu pojedynek. Nie mogę się doczekać i mam nadzieję dostarczyć kibicom wielu emocji! – zapowiada Matyja.

Walka w kategorii półciężkiej, dystans: 8 rund.
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl