Kopalnia
Co, gdzie, kiedy
Poniedziałek, 29 kwietnia 2019 09:00

Kulturalna Stolica Podhala w kwietniu

Kolejny miesiąc zatem kolejne wydarzenia kulturalne, które szczególnie polecamy. Na początek 2 kwietnia (wtorek) i obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2019 organizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu przy Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczo Opiekuńczych. Patronat honorowy nad obchodami objęli: Grzegorz Watycha Burmistrz Miasta Nowy Targ oraz Krzysztof Faber Starosta Powiatu Nowotarskiego.
Najpierw w godz. 9.00-13.30 Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) występy artystyczne, prezentacje o autyzmie, happening „W chmury dla autyzmu” oraz warsztaty edukacyjne. Później w godz. 15.00-19.00 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 35) cykl wykładów i spotkań. A na koniec w godz.17.00-19.00 mini-konferencja poświęconą zagadnieniom związanym z autyzmem w MOK Nowy Targ (al. Tysiąclecia 37). Dodatkowo zachęcamy w tym dniu ubrać się na niebiesko jako symbol solidarności z chorymi na autyzm. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na osobnych plakatach.

W dniu 3 kwietnia (środa) w godz. 9.00-17.30 w nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37) XXXII Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2019” eliminacje powiatowe, czyli święto młodych ludzi, którzy pokochali muzykę i taniec. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży muzyki i tańca, jako form artystycznego wyrazu, wspieranie rozwoju artystycznego młodych, uzdolnionych ludzi, wyłanianie „Talentów Małopolski” – najlepszych w dziedzinie muzyki i tańca solistów, duetów i zespołów. Ponad 220 uczestników stanie w szranki na scenie, by uzyskać nominacje do Finału Wojewódzkiego. Wstęp wolny.

Z kolei 4 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego (Ratusz, Rynek 1) odbędzie się Wieczornica pamięci „Władysław Szewczyk (1884-1964) działacz ruchu ludowego, rzemieślnik, społecznik i radny miasta Nowego Targu”. W programie: Władysław Szewczyk, znany i nieznany – sylwetka oraz prezentacja dokumentów, druków i zdjęć ze zbiorów rodzinnych; uroczyste przekazanie spuścizny Władysława Szewczyka do Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu; wykład dr Mirosławy Bednarzak-Libera (Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie) pt. Stronnictwo Ludowe na tle dziejów ruchu ludowego; dyskusja i zakończenie spotkania. Wstęp wolny.

Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu (ul. Sobieskiego 4) zaprasza 9 kwietnia (wtorek) o godz. 17.00 na wernisaż wystawy filatelistycznej ze zbiorów Pana Marka Borowicza pt. "100 lat Niepodległości...i co dalej?". Zbiór znaczków pocztowych wybranych do tej wystawy uwzględnia najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Poczta Polska poprzez filatelistykę przedstawiła dzieje i historię polskiego Narodu, nieustanną walkę o wolność. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tej wystawy, bo jak pisał Stanisław Staszic, w dziele pt. „Przestrogi dla Polski”: "Dla tożsamości narodowej nieodzowna jest wspólna pamięć historyczna. Znajomość historii w wolnym kraju powinna służyć nie tylko pokrzepieniu serc, ale także stać się szkołą myślenia i kształtowania postaw obywatelskich." Wstęp wolny.

12 kwietnia (piątek) o godz.19.15 w nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37) „Chrzciny”, czyli komedia Sceny Teatralnej MOK, zrealizowanej według autorskiego scenariusza reżysera Andrzeja Rozmusa. Skandal obyczajowy, wojna domowa i poszukiwanie skarbu, to tylko część zabawnych perypetii bohaterów tego znakomitego dramatu. Wstęp wolny.

Na koniec 29 kwietnia (poniedziałek) o godz. 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu 34 Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK - eliminacje powiatowe. Festiwal jest prezentacją dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych z województwa małopolskiego, pracujących w placówkach oświatowo-wychowawczych, domach kultury, stowarzyszeniach i innych. Wstęp wolny.

źródło: MOK Nowy Targ

TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl