Kopalnia
Co, gdzie, kiedy
Sobota, 20 sierpnia 2016 09:11

GADAFEST 2016 - Miechów

Gadafest to plenerowe wydarzenie kulturalne, mające do zaoferowania wszytko co najlepsze w kulturze i aktywności umysłowo-fizycznej. Łączy w sobie cechy pikniku rodzinnego oraz mini-festiwalu muzycznego.
Do głównych założeń Gadafestu należy promocja aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu przy dobrej muzyce, promocja zdrowego trybu życia, sztuk rzemieślniczych, sportu oraz tego co w naszym regionie najciekawsze i najlepsze. Tworząc Gadafest nie skupiamy się na konkretnych dyscyplinach czy stylach muzyki. Do współpracy zapraszamy ludzi, którzy tak jak my, chcą dać coś od siebie innym, podzielić się swoim doświadczeniem i talentem.

W tegorocznym programie:

19/08 (Piątek)

FOTONBOMBERS - Instalacja audio-wizualna / Dawny Klasztor Bożogrobców (21:00)

Projekt fotografa Jakuba Gołąba i muzyka Dawida Dąbrowskiego analizujący rzeczywistość małego miasta. Pobrano próbki materii, dźwięki, obrazy. Z nich wyekstrahowano esencję unikatowej czasoprzestrzeni. Instalacja zaistnieje w zamkniętej części dawnego klasztoru Bożogrobców w Miechowie. Wstęp na własną odpowiedzialność.

Foton Bombers

Po wystawie Secret Rave :

Redroom & Resmover info dostępne po wystawie u organizatorów ;)

Redroom
Resmover

20/08 (Sobota)

PIKNIK MUZYCZNIE OTWARTY/Park Miejski w Miechowie / wejście od ul. Racławickiej lub M. Konopnickiej

WARSZTATY (12:30-17:00):

-Warsztaty bębniarskie
Prowadzenie: Dominik Widerski Warsztaty gry na bębnach - Kraków

- Budowa festiwalowego hamaku z dętek (szkoła recyklingu)

- Warsztaty ruchowe - Pilates 
Prowadzenie: Fizjo-Stacja, www.magdalenakossakowska.pev.pl

- Joga
Prowadzenie: Michał Kątski
http://www.poweryoga.pl/

- Warsztaty z home recordingu
Prowadzenie: Centrum Amarant

- współczesne gry planszowe
Prowadzenie: Piotr Gołąb Twórcownia

- Warsztaty etnograficzne, podczas których dzieci będą mogły wykonać nakrycie głowy w postaci wianków lub czapek krakusek. A może tak ktoś zechce ozdobić ludowymi motywami drewniany domek? 
Prowadzenie: Muzeum Ziemi Miechowskiej www.muzeum.miechow.pl

- Gada-latawce warsztaty dla dzieci powyżej lat 6 
Prowadzenie: Co Ludzie Powiedzą?

-Warsztaty Recyclingowe dla dzieci z EKORODZICAMI.PL
Prowadzenie: Ekorodzice.pl www.ekorodzice.pl

POKAZY :

- Graffiti Jam (cały dzień)
- Fireshow (jak się ściemni ;))
- pokaz wspinaczki drzewnej

DODATKOWO:

- wyśmienita kuchnia
- tyrolka 
- slackline
- escape tent
- wioska hamakowa - Lesovik


KONCERTY (17:00-23:00):

- Gębofonizm Beatbox Soundsystem -
[GBS], czyli JAkub i Dzida, to krakowski duet łączący beatbox z wokalnymi zajawkami i live loopingiem. Na koncertach usłyszycie głównie hip-hopowe brzmienia, jak również elementy reggae i dancehall z dodatkiem czegoś, co ma "dub" w nazwie, a poza miażdżącymi scratchami wokalnymi, zawsze coś, co bez wątpienia będzie freshhhh. Każdy utwór to autorski pomysł, więc amatorzy beatboxowych coverów Billy Jean mogą być rozczarowani.

Gębofonizm Beatbox

- Karpaty Magiczne / The Magic Carpathians -
Zespół został założony przez Annę Nacher i Marka Styczyńskiego w 1998 roku, po rozwiązaniu grupy ATMAN. Muzyka Karpat Magicznych nawiązuje do jazzowych innowacji sonicznych i strukturalnych inspirowanych brzmieniami etnicznymi a także minimalistycznej odmiany ambientu i environment music, nie stroniąc od avant popu oraz posługując się idiomami muzyki tradycyjnej Europy Środkowej i Wschodniej.

Magic Carpathians www.magiccarpathians.com 

-Romantic Fellas- 
To krakowski projekt zrzeszający wykształconych muzyków, którzy jak to sami określają zatęsknili za prostymi brzmieniami, co zaowocowało muzyką nowej jakości, wielopłaszczyznowym myśleniem oraz indywidualnym brzmieniem. W skład zespołu wchodzą: Kuba Bugała (wokal), Jacek Długosz (gitara elektryczna), Ignacy Matuszewski (syntezatory, produkcja, wokal), Justyn Małodobry (gitara basowa, syntezator), Michał Pamuła (bębny akustyczne i elektroniczne)

Romantic Fellas http://www.romanticfellas.com/ 

-Nie/Wiem- 
Nie/Wiem - Projekt Dawida Dąbrowskiego (elektronika) i Piotra Delimaty (klarnet). Improwizacja zapuszczająca się w niechciane zakamarki głowy. Terapeutyczna, kojąca, wzniecająca bojaźń i drżenie. Rozmowa dwóch. 

-Gadabit -
Krakowska grupa muzyczna, powstała na początku 2007 r. Skład zespołu oparty jest o strukturę zwróconą w swym zamyśle w stronę korzeni muzyki hip-hop, a jej trzon stanowią: Mc (Ind), producent (K-Qui) oraz Quban (freestyle, instrumenty perkusyjne). Jej twórczość łącząca w sobie elementy wspomnianego już hip-hopu, reggae, jazu i innych gatunków muzycznych, opiera się o stylistykę wybiegającą poza wszelkie ramy. Gadabit zagrał do tej pory kilkadziesiąt koncertów, supportując najbardziej znanych polskich artystów i nie tylko. W występach na żywo band współtworzą : Kuba Płużek (piano), Justyn Małodobry (bas) Stanisław Słowiński (skrzypce), Adam Stępniowski(perkusja) i Dj Feel-X (Gramofony)

Gadabit

Przez całą imprezę w Parku Miejskim w Miechowie będzie można dobrze i zdrowo zjeść w specjalnie przygotowanych punktach gastronomicznych.
Od 17:00 czynna będzie także wioska piwna.

AFTERPARTY/Oficyna Miechów/ Rynek 6:

- DJ Feel-X (DJ FEEL-X: Kaliber-44: MAD CREW: SILA-Z-POKOJU/Kaliber 44 - Official Fanpage)

- DJ Meff (Egodrop)

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY!

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcownia
Zespół Gadabit

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/315850305430160
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl