Allmedica
Co, gdzie, kiedy
Piątek, 24 grudnia 2021 18:00

Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych

W dniach od 24 grudnia 2021 roku do 2 lutego 2022 roku w Zakopanem odbędzie się 13. Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych 
„Dobrze, ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył…”
, na który zaprasza Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula
Podczas Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze, ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył…” w zakopiańskich kościołach zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy, góralskie pastorałki i najnowsze, współczesne kompozycje.
Już po raz 13 zapraszamy na radosne świętowanie Narodzin Jezusa Chrystusa. Wspólny śpiew zebranych przypominający w słowach to cudowne wydarzenie przyjścia Boga na świat będzie rozbrzmiewał w Zakopanem od Wigilii Bożego Narodzenia do Święta Matki Bożej Gromnicznej. 

Festiwal rozpocznie koncert Parafialnego Regionalnego Zespołu „Giewont” w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem - Olczy już w Wigilię Bożego Narodzenia. Góralskie Pastorałki wprowadzą w nastrój Świąt i pozwolą poczuć wspaniałą atmosferę miejsca. Nie zabraknie również dzielenia się opłatkiem, który pojawia się na polskich stołach w tę szczególną noc. Koncert poprzedzi uroczystą Mszę Świętą Pasterzy tzw. Pasterkę w oprawie góralskiej.
Kolejne koncerty odbywać się będą w zakopiańskich świątyniach przez ponad miesiąc.  Program XIII Festiwalu zapowiada się niezwykle ciekawie – obok Podhalańskich Artystów wystąpią także gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
Zimowo-górska sceneria niewątpliwie nastroi wszystkich świątecznie i wleje w nasze serca nadzieję i wiarę na lepsze jutro.
Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl