Barnaś
Co, gdzie, kiedy
Niedziela, 5 lutego 2023 17:00

Czerwone Gitary - platynowy koncert 55-lecia

5 lutego 2023 roku o godzinie 17:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się platynowy koncert 55-lecia zespołu Czerwone Gitary.
Czerwone Gitary to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Ich wielkie przeboje znają i śpiewają wszystkie pokolenia Polaków, a koncerty przyciągają fanów. Mają fantastyczny kontakt z publicznością, z którą śpiewają wszystkie swoje przeboje.

Zespół powstał w 1965 roku w Gdańsku z inicjatywy Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosseli, Krzysztofa Klenczona, Seweryna Krajewskiego, Jerzego Skrzypczyka i Henryka Zomerskiego. Na przestrzeni lat skład grupy niejednokrotnie się zmieniał, jednak hity Czerwonych Gitar łączą wiele pokoleń.

Największa popularność zespołu przypadła na pierwsze 5 lat działalności. To właśnie z tego okresu pochodzą wielkie hity - "Taka jak ty", "Historia jednej znajomości", "Nikt na świecie nie wie", "Biały krzyż", "Wróćmy na jeziora", "Gdy kiedyś znów zawołam cię", "Kwiaty we włosach", "Powiedz stary gdzieś ty był", "Jesień idzie przez park".

Grupa wydała 15 albumów studyjnych, za które zdobyła wiele nagród, między innymi trofeum "Midem" w Cannes we Francji, za największą ilość sprzedanych płyt w kraju, z którego pochodzi wykonawca, "Marmurowy Krążek" - nagrodę za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii, wiele złotych płyt i nagród na Festiwalu w Opolu.

Obecnie Czerwone Gitary tworzą:
Jerzy Skrzypczyk - perkusja, śpiew
Mieczysław Wądołowski - śpiew, gitara akustyczna
Arkadiusz Wiśniewski - gitara basowa i śpiew
Dariusz Olszewski - gitara solowa, śpiew

bilety: 110 zł, 100 zł, 90 zł
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl