Co, gdzie, kiedy
Sobota, 10 sierpnia 2019 20:00

53. Festiwal im. Jana Kiepury - program

W dniach od 10 do 17 sierpnia 2019 roku Krynica rozbrzmiewać będzie jak co roku piękną muzyką w wykonaniu światowej sławy artystów.
Program:

DZIEŃ I - 10.08.2019 – SOBOTA

1. Koncert wieczorny – Gala Operowa / godz. 20:00

Wykonawcy:
Artyści Orkiestry Filharmonii w Zabrzu
Sławomir Chrzanowski - dyrygent
Soliści:
Alexander Anisimov - bas
Edyta Piasecka - sopran
Ewa Vesin - sopran
Jadwiga Postrożna - mezzosopran
Andrzej Lampert - tenor

Prowadzenie koncertu: Joanna Trafas i Piotr Nędzyński


DZIEŃ II – 11.08.2019 – NIEDZIELA

1. Spotkanie z gwiazdą – Stanisław Janicki / godz. 10:00
Temat spotkania: Jan Kiepura, jego filmy i epoka

2. Koncert promenadowy / godz. 12:00

Wykonawcy:
Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego
Mieczysław Smyda - dyrygent

Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński

3. Koncert popołudniowy - Estrada Młodych – „Muzyczne kolory Europy” / godz. 15:00
Wykonawcy - Laureaci Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju:
Ahyong Kim - sopran
JingXing Tan - tenor
Katarzyna Rzeszutek - fortepian

Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński

4. Koncert wieczorny – „Grażyna Brodzińska i jej goście” / godz. 20:00

Wykonawcy:
Grażyna Brodzińska - sopran
Marcin Jajkiewicz - wokal
Bogdan Kierejsza - skrzypce
Wiesław Prządka - akordeon, bandoneon, aranżacja
Michał Rorat - fortepian
Giuseppe Gimelli - dyrygent, aranżacja
Hanna Kolano, Michał Kolano - taniec towarzyski
Orkiestra „Krakowska Młoda Filharmonia”
pod batutą Tomasza Chmiela - dyrygent, aranżer, pianista

Prowadzenie koncertu: Dariusz Stańczuk (Radio RMF Classic)


DZIEŃ III – 12.08.2019 – PONIEDZIAŁEK

1. Spotkanie z gwiazdą – Stanisława Celińska / godz. 10:00
Prowadzenie spotkania: Tomasz Raczek

2. Koncert promenadowy – Kwartet Smyczkowy „Con Amabile” / godz. 12:00

Wykonawcy:
Daria Krzysztoń - I skrzypce
Yi Ding - II skrzypce
Paweł Gaca - altówka
Agnieszka Lasek - wiolonczela

Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński

3. Koncert popołudniowy – Estrada Młodych – Recital Wokalny / godz. 12:00

Wykonawcy:
Paulina Rogóż - sopran
Joanna Litwin-Fenc - fortepian

Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński

4. Koncert wieczorny – GALA OPERETKOWA / godz. 20:00

Wykonawcy:
Artyści Orkiestry Filharmonii w Częstochowie
Adam Klocek - dyrygent
Soliści:
Marcelina Beucher - sopran
Ewelina Szybilska - sopran
Adam Sobierajski - tenor
Łukasz Gaj - tenor

Wiola Suska - choreografia
Tancerze Artyści Zespołu Baletu Teatru Muzycznego w Lublinie: Sandra Czaplicka, Małgorzata Franek, Chisato Ishikawa, Konstantyn Moiorov, Daniel Urbaniak, Filip Krzyżelewski, Maciej Marczak.

Prowadzenie koncertu: Joanna Trafas i Piotr Nędzyński


DZIEŃ IV – 13.08.2019 – WTOREK

1. Spotkanie z gwiazdą – Grażyna Brodzińska / godz. 10:00
Prowadzenie spotkania: Tomasz Raczek

2. Koncert promenadowy / godz. 12:00

Wykonawcy:
Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego
Mieczysław Smyda - dyrygent
Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury” - balet

Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński

3. Koncert popołudniowy – Estrada Młodych - Stanisław Moniuszko „Verbum Nobile” – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy / godz. 15:00

Wykonawcy:
Piotr Wajrak - dyrygent
Artur Pilch - fortepian

Studenci Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Obsada:
Serwacy Łagoda, szlachcic- Alan Sobkowicz - bas
Zuzia, jego córka- Klara Kania - sopran
Marcin Pakuła, szlachcic- David Roy - baryton
Michał (Stanisław), jego syn- Mateusz Grochowski - baryton
Bartłomiej- Kamil Kułak - baryton

Chór wieśniaczek i wieśniaków:
Edyta Adamek, Zuzanna Frątczak, Klaudia Janicka, Klaudia Kalinecka, Roksana Korban, Natalia Kreft, Kamila Lewicka, Małgorzata Nowicka, Aneta Nurcek, Karolina Pankowska, Katarzyna Joanna Pietrzak, Dorota Wojtczak, Cyprian Chwieralski, Piotr Haik, Dawid Jenczewski, Michał Jopek, Tomasz Kornat, Paweł Piotrowski,
Gościnnie w chórze: Natalia Greala, Łukasz Dyngosz

Realizatorzy:
Kierownik muzyczny - Piotr Wajrak
reżyser - Ryszard Smęda
asystent reżysera - Łukasz Przykłocki
przygotowanie solistów - Dorota Demidowicz, Olga Wołkowa, Artur Pilch
przygotowanie chóru - Anna Kocent

Organizator ze strony Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
prof. dr hab. Małgorzata Grela, Dziekan Wydziału Wokalnego w A. Muz. w Bydgoszczy
Pedagodzy: mgr Anna Kocent, dr hab. Wojciech Dyngosz

Prowadzenie: Jacek Woleński

4. Koncert wieczorny – Koncert Stanisławy Celińskiej – „Malinowa” z udziałem Zespołu Macieja Muraszko / godz. 20:00


DZIEŃ V – 14.08.2019 – ŚRODA – DZIEŃ MUZYKI POLSKIEJ

1. Spotkanie z gwiazdą – Kałudi Kałudow / godz. 10:00

Wykonawcy:
Kałudi Kałudow - tenor
Aleksandra Orłukowicz - fortepian

Prowadzenie spotkania: Piotr Nędzyński

2. Koncert promenadowy – Kolory muzyki polskiej / godz. 12:00

Wykonawcy:
Aleksandra Olczyk - sopran
Paweł Trojak - baryton
Joanna Litwin-Fenc - fortepian

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

3. Koncert popołudniowy – Estrada młodych – Wokalne Arcydzieła Muzyki Stanisława Moniuszki / godz. 15:00

Wykonawcy - Laureaci Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju:
Sylwia Olszyńska - sopran
Aleksandra Opala-Wójcik - mezzosopran
Sławomir Naborczyk - tenor
Michał Janicki - baryton
Aleksandra Orłukowicz - fortepian

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

4. Koncert wieczorny – Gala Operowa „Viva Moniuszko” / godz. 20:00
Wykonawcy:
Artyści Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie
Michał Klauze - dyrygent

Soliści:
Paweł Skałuba - tenor
Adam Kruszewski - baryton
i inni

Prowadzenie koncertu: Joanna Trafas i Piotr Nędzyński


DZIEŃ VI – 15.08.2019 – CZWARTEK

1. Spotkanie z gwiazdą – Izabela Kłosińska / godz. 10:00

Wykonawcy:
Izabela Kłosińska - sopran
Aleksandra Orłukowicz - fortepian


Prowadzenie spotkania: Piotr Nędzyński

2. Koncert promenadowy – Koncert wokalno-instrumentalny „Włoskie kolory muzyki” / godz. 12:00

Wykonawcy:
Anna Wolfinger - sopran
Natalia Gaponenko - fortepian

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

3. Koncert popołudniowy – Estrada młodych - „Pimpinone” - Opera buffo Georga Philippa Telemanna / godz. 15:00

Wykonawcy:
Orkiestra Krakowskiej Opery Kameralnej
Paweł Szczepański - dyrygent
Soliści i aktorzy:
Pimpinone: Klaudiusz Leśniak - baryton, Tobiasz Berg - aktor
Vespetta: Paulina Rogóż - sopran, Emilia Żurek - sopran
Magdalena Malik - aktorka, Maria Pasek - aktorka

Realizatorzy:
Reżyseria i inscenizacja: Wacław Jankowski
Choreografia i ruch sceniczny: Jadwiga Leśniak-Jankowska
Przygotowanie wokalne: prof. dr hab. Radosław Żukowski
Dyrektor naczelny i artystyczny KOK:
Wacław Jankowski, Jadwiga Leśniak-Jankowska
Scenografia i kostiumy; Katarzyna Mucha
Libretto: Johann Philipp Praetorius
Polski przekład libretta: Michał Zabłocki

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

4. Koncert wieczorny – „Astor Piazzolla - Tango Nuevo” / Beata Szałwińska’s Aconcagua Project / godz. 20:00

Wykonawcy:
Beata Szałwińska - fortepian (Luksemburg, Polska)
Anthony Millet - akordeon (Francja)
Damien Pardoen - skrzypce (Belgia)
Fabian Perdichizzi - skrzypce (Belgia)
Emilio Vicente Argento - altówka (Włochy)
Benoit Legot - kontrabas (Francja)
Thibault Momper - gitara (Francja)
Thomas Fougueray - wiolonczela (Francja)

Lenka Klimentova - taniec
Jan Kliment - taniec


DZIEŃ VII – 16.08.2019 – PIĄTEK

1. Spotkanie z gwiazdą – Teresa Żylis-Gara / godz. 10:00

Prowadzenie spotkania: Piotr Nędzyński

2. Koncert promenadowy – Recital skrzypcowy / godz. 12:00

Wykonawcy:
Małgorzata Kogut-Ślanda - skrzypce
Aleksandra Orłukowicz - fortepian

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

3. Koncert popołudniowy – Sala Balowa Starego Domu Zdrojowego –Recital Wokalny Rossiniowska Wirtuozeria / godz. 15:00

Wykonawcy:
Natalia Gavrilan - mezzosopran
Inessa Filistovich - fortepian

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

4. Koncert w Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej w Tyliczu / godz. 16:00

Wykonawcy:
Dominika Majdanová- sopran (Słowacja)
Paulina Rogóż - sopran
Joanna Litwin-Fenc - fortepian

5. Koncert wieczorny – Przedstawienie promenadowe - Johann Strauss „Zemsta Nietoperza” / godz. 20:00

Wykonawcy:
Artyści Orkiestry, chóru i baletu Teatru Wielkiego w Łodzi
Marta Kosielska - dyrygent

Obsada:
Gabriel von Eisenstein (wiedeński finansista)- Andrzej Kostrzewski - baryton
Rosalinda (żona Eisensteina) - Dorota Wójcik - sopran
Adela (pokojówka) - Aleksandra Bortkiewicz - sopran
Ida (siostra Adeli, tancerka) - Aldona Orzeł-Sztabińska - sopran
Frank (dyrektor więzienia) - Grzegorz Szostak - baryton
Dr Falke (przyjaciel Eisensteina) - Arkadiusz Anyszka - baryton
Dr Blind (adwokat Eisensteina) - Marcin Ciechowicz - tenor
Alfred (śpiewak, były ukochany Rosalindy) - Krzysztof Marciniak - tenor
Książę Orlovsky - Agnieszka Makówka - mezzosopran
Frosch (strażnik w miejskim więzieniu) - Przemysław Rezner - baryton

Balet:
Beata Brożek, Matylda Molińska, Kinga Łapińska, Lidia Boutfeux, Izabela Barbacka, Lidia Kolbus,
Adam Grabarczyk, Krzysztof Pabjańczyk, Piotr Ratajewski, Mateusz Kubiak,
Wiktor Krakowiak-Chu, Jan Łukasiewicz.

Chór
soprany: Katarzyna Pisarek, Agnieszka Białek, Dorota Woźniak, Maria Gorlach
alty: Dagny Konopacka-Maćkowiak, Joanna Śmiałkowska, Katarzyna Kuźnik, Anna Kobylańska-Przybyła
tenory: Grzegorz Siwiński, Marek Twardowski, Wojciech Strzelecki,Cezary Socha
basy: Romuald Kisielewski, Zbigniew Kuźnik, Wiesław Rudnicki,
Zbigniew Gawroński

Prowadzenie koncertu: Joanna Trafas


DZIEŃ VIII – 17.08.2019 – SOBOTA

1. Spotkanie z gwiazdą – Gość specjalny festiwalu – Marjan Kiepura – syn Jana Kiepury / godz. 10:00
Prowadzenie spotkania: Piotr Nędzyński

2. Koncert promenadowy / Duet na trąbki – godz. 12:00

Wykonawcy:
Igor Cecocho - trąbka
Sławomir Cichor - trąbka
Maria Miszczak - fortepian

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

3. Koncert wieczorny – Gala promenadowa – Finałowa Gala Tenorowa / godz. 20:00

Wykonawcy:
Artyści Śląskiej Orkiestry Kameralnej (Filharmonia Śląska w Katowicach)
Zbigniew Graca - dyrygent
Soliści:
Tadeusz Szlenkier - tenor
Tomasz Kuk - tenor
Damian Sutowicz - tenor
Maciej Komandera - tenor
Mihail Mihaylov - tenor
Choi Wonhyeok - tenor

Prowadzenie koncertu: Olimpia Górska i Jerzy Snakowski


Bilety w sprzedaży online dostępne są na stronie www.festiwalkiepury.pl


mat. prasowe, program na podstawie www.festiwalkiepury.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl