Piątek, 08 grudnia | Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
15.10.2014 | Czytano: 53

Otwarcie klasy sportowej w Waksmundzie z udziałem gwiazd piłki i tenisa (zdjęcia)

W Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie odbyło się uroczyste otwarcie klasy sportowej o profilu piłka nożna i tenis stołowy. Gośćmi uroczystości byli m.in. trener Wisły Kraków Franciszek Smuda, piłkarz "Białej Gwiady" Semir Stilic oraz utytułowani polscy tenisiści stołowi Jarosław Tomicki i Marta Smętek.

Otwarcie uświetniły dwa wydarzenia sportowe: I Bieg Memoriałowy im. Wojciecha i Stanisława Ligęzów w którym uczestniczyły dzieci i młodzież z całej szkoły oraz mecz piłkarski - klasa sportowa kontra reszta świata.

W uroczystej inauguracji klasy sportowej w szkole w Waksmundzie wzięli udział wójt gminy Jan Smarduch, przewodniczący Rady Gminy Wiesław Parzygnat, Bożena Bryl z kuratorium oświaty, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu Robert Furca, prezesi klubów sportowych z Waksmunda i Ostrowska, radni i sołtysi z gminy Nowy Targ oraz nauczyciele emeryci.

Najwięcej emocji dostarczyła młodzieży wizyta gwiazd sportu, w szczególności byłego selekcjonera kadry narodowej Franciszka Smudy i pomocnika Wisły Kraków Semira Stilica, którzy rozdawali autografy i pozowali do wspólnych zdjęć. Z kolei mistrzowie tenisa stołowego zaprezentowali pokaz gry w ping ponga.

Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół w Waksmundzie oraz Rada Rodziców.

oprac. r/ zdjęcia Michał Bachulski i organizatorzy

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl