Sobota, 30 września | Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
01.10.2014 | Czytano: 1

Prace na "zakopiance" w rejonie Szaflar

Z powodu załamania pogody, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie odwołała - zapowiadane na dziś - zamknięcie dwukilometrowego odcinka "zakopianki" w Szaflarach. O ile tylko pogoda na to pozwoli, asfalt będzie kładziony jutro lub w kolejnych dniach.

Krajowa siódemka w Szaflarach nie była dziś zamknięta, nadal występują jednak utrudnienia - samochody jeżdżą slalomem między pojazdami drogowymi. Ruch odbywa się wolno, ale w miarę płynnie.

- Układanie warstwy ścieralnej, czyli ostatniej warstwy nawierzchni, które miało się rozpocząć dzisiaj (w środę 1 października ) w Szaflarach na zakopiance zostało odwołane z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Opady deszczu uniemożliwiają prowadzenie takich prac ze względu na warunki technologiczne, które muszą być spełnione - - informuje Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA w Krakowie. - Jeżeli nie będzie opadów deszczu roboty rozpoczną się w czwartek 2 października i będą trwały także w piątek 3 października. W trakcie prac całkowicie zamknięta zostanie dla ruchu dk 47 w Szaflarach, na odcinku 2 km. Droga zamknięta zostanie od godziny 7.00 do 18.00. Policja będzie kierowała ruchem, który skierowany zostanie na objazdy drogami gminną i powiatową przez miejscowość Szaflary.

W Szaflarach na odcinku 3,2 km trwa remont dk 47. Remontowane są 4 skrzyżowania, trzy drogi krajowej z drogami powiatowymi i skrzyżowanie z drogą gminną. Wzmocniona zostanie nawierzchnia, odnowione pobocza i elementy bezpieczeństwa ruchu. Droga nie będzie poszerzana. Prace rozpoczęły się 4 września i potrwają do połowy listopada 2014 r., a ich koszt wyniesie 5 mln zł.

oprac. r/s/ zdj. GDDKiA

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl