Sobota, 22 czerwca | Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
27.09.2014 | Czytano: 341

Poronin doceniony za świetlicę

Gmina Poronin została laureatem konkursu „Przyjazna Wieś” na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury realizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych. Projekt pt. "Świetlica wiejska - nowa jakość, większa funkcjonalność" zajął drugie miejsce w konkursie.

Poronin doceniony za świetlicę
Wręczenie nagród odbyło się 25 września podczas VIII Międzynarodowej Konferencji Województwa Małopolskiego "Wyzwania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w świetle istniejących doświadczeń krajowych i zagranicznych" w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie pełni funkcję społeczno-kulturalną dla sołectwa Poronin i całej gminy Poronin. W świetlicy GOK odbywają się konkursy recytatorskie i plastyczne, próby zespołów regionalnych „Mini Regle” „Małe Regle” i „Regle”, wystawy i ekspozycje samodzielne oraz organizowane w czasie środowiskowych imprez kulturalnych, a także nauka gry na skrzypcach, nauka j. angielskiego dla dzieci, zajęcia plastyczne: ceramika i malarstwo na szkle oraz imprezy okolicznościowe dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, w tym zebrania wiejskie, spotkania z przedsiębiorcami i wiele innych imprez regionalnych.

oprac. r/ źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl