Wtorek, 03 października | Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora
17.09.2014 | Czytano: 1

W Krakowie obradowała sejmowa Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

Na zaproszenie marszałka Marka Sowy stolica Małopolski gości posłów z sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. W czasie dwudniowej wizyty wezmą oni nie tylko udział w dyskusjach, ale obejrzą również najważniejsze inwestycje wspierające rozwój Małopolski.

- Wybór miejsca wspólnych rozmów jest nieprzypadkowy – przyznał marszałek na początku spotkania w siedzibie Parku Life Science w Krakowie. – Jeszcze kilka lat temu te tereny wyglądały zupełnie inaczej. Dziś jest to bardzo ważna strefa usług badawczo –rozwojowych – mówił o terenach w pobliżu osiedla Ruczaj, na których w ostatnim czasie zbudowano m.in.: Kampus UJ, Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, Life Science Park i Jagiellońskie Centrum Innowacji.

Dzisiejsze rozmowy toczyły się wokół nowoczesnych technologii, innowacyjności i inteligentnych specjalizacji w kontekście realizacji celów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój.

Podczas pobytu w Krakowie członkowie Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii zwiedzą także Life Science Park i Jagiellońskie Centrum Innowacji, Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, siedzibę Grupy Onet.pl, Centrum Cyklotronowe Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Bronowicach oraz Centrum Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl