Sobota, 25 maja | Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
09.08.2014 | Czytano: 105

48. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju rozpoczęty

Dziś w Krynicy Zdroju, w związku z rozpoczynającym się 48. Festiwalem im. Jana Kiepury odbyła się konferencja prasowa z udziałem Dariusza Reśko, burmistrza Miasta Krynica Zdrój, Mieczysława Smydy, dyrygenta Krynickiej Orkiestry Zdrojowej oraz Aleksandra Półchłopka, syna inicjatora krynickich, kiepurowskich festiwali Stefana.

Podczas konferencji Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz, dyrektor prasowy tegorocznego Festiwalu zapoznała zebranych z festiwalowym programem, a pozostali goście konferencji przybliżyli historię Festiwalu na przestrzeni 48 lat oraz jego znaczenie dla dzisiejszej Krynicy Zdroju i ideę tegorocznego festiwalu, czyli przybliżenia melomanom trzech gatunków muzyki – od opery, poprzez operetkę, po musical.

- Festiwal jest na pewno wielkim muzycznym pomnikiem dedykowanym Janowi Kiepurze, ale też była - u podstaw pierwszego festiwalu powołanego do życia przez mojego ojca - formą ściągnięcia turystów do Krynicy i stworzenia kolejnej atrakcji kulturalnej miasta – mówił Aleksander Półchłopek.

Konferencję uświetnił krótki, ale jakże wspaniały występ dwóch tenorów uczestniczących w tegorocznym festiwalu - Adama Sobierajskiego i Adama Zdunikowskiego.

- Zmieniają się ustroje, ale muzyka pozostaje wieczna i ta sama. I to jest najważniejsze dla życia społeczeństw – podkreśliła Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

Konferencje, przybliżające kolejne dni festiwalowe, także krótkie występy artystów odbywać się będą w trakcie Festiwalu codziennie o godz. 10.30 w Sali balowej Domu Festiwalowego.

Henryk Janusz Olkiewicz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl