Poniedziałek, 12 maja | Imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli
27.07.2014 | Czytano: 48

XXI „Popołudnie ze Straussem”

Lipcowy koncert z cyklu „Popołudnie ze Straussem” odbędzie się już w niedzielę 27 lipca 2014 r. o godz. 16.00. Porywający repertuar zaprezentują Beata Wardak - mezzosopran i Leszek Świdziński – tenor oraz Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod batutą Jerzego Sobeńko.

XXI „Popołudnie ze Straussem”
To drugi koncert XXI cyklu „Popołudnie ze Straussem” organizowanego przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Letnią sceną stanie się dziedziniec Zamku Żupnego w Wieliczce – wpisanego w 2013 r. na listę UNESCO.

Soliści Beata Wardak i Leszek Świdziński nagrali wspólnie znakomitą płytę "Muzyka południowych winnic". Są inicjatorami i założycielami Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej. O niej się mówi, że pięknie śpiewa i cechuje ją dobre aktorstwo, o nim - że ma „urodę hiszpańskiego torreadora", piękny głos o sporej gamie odcieni ekspresji i aktorskie zdolności. Razem tworzą ekspresyjny i chętnie słuchany duet.

Kolejne koncerty w ramach cyklu:
31 sierpnia na dziedzińcu zamku, solistami będą - Aleksandra Resztik – sopran | Adam Sobierajski – tenor
28 września w komorze im. Alfonsa Długosza w Muzeum w kopalni, zaśpiewają - Grażyna Mądroch – sopran | Witold Wrona – tenor

Ceny biletów:
na dziedzińcu Zamku Żupnego - 15 zł
w ekspozycji Muzeum w kopalni soli - 40 zł
Bilety można kupić w sklepie w Zamku Żupnym - Wieliczka, ul. Zamkowa 8.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl