Środa, 24 kwietnia | Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza
04.05.2014 | Czytano: 101

Mieszkańcy Mogilan zablokują dziś "zakopiankę". Będą przebrani za "jelenie"

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany od kilku lat dopomina się w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o budowę kładek dla pieszych nad ruchliwą drogą, która dzieli ich miejscowość na pół. O pomoc w zleceniu budowy bezkolizyjnych kładek proszą też parlamentarzystów. Dziś zdecydowali się na protest.

- Statystycznie rzecz biorąc, z powodu braku bezpiecznych przejść przez zakopiankę co roku ginie jeden mieszkaniec naszej Gminy. Tymczasem na nowo budowanych drogach powstają gigantyczne kładki dla zwierząt. Czujemy się zrobieni w jelenia. Dlatego w niedzielę 4 maja 2014 r., na koniec długiego majowego weekendu, wyjdziemy na zakopiankę jako jelenie - informują członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany.

I dodają - "jeśli nie ma pieniędzy w budżecie państwa na kładki dla ludzi, to może znajdą się dla jeleni?"

Podczas walnego zebrania Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany - delegaci zdecydowali jednogłośnie iż dzień 4 maja 2014 r. będzie Światowym Dniem Jelenia w Gminie Mogilany.

W uchwale czytamy: "Na zakopiance w Gminie Mogilany wielu ludzi jest poszkodowanych z powodu braku bezpiecznych, bezkolizyjnych przejść. Statystycznie co roku ginie jeden mieszkaniec gminy. Mieszkańcy od wielu lat proszą o wykonanie niezbędnych inwestycji ratujących życie i zdrowie ludzkie. Piszą pisma, organizują manifestacje, trzykrotnie zablokowali drogę w godzinach wzmożonego ruchu. Bez skutku. Głos obywateli do tej pory nie został wysłuchany przez państwowe instytucje odpowiedzialne za drogę krajową".

- Nieustannie tłumaczy nam się, że inwestycje nie mogą być zrealizowane z powodu braku środków finansowych. Tymczasem zgłoszono kandydaturę organizacji igrzysk olimpijskich w Krakowie i Zakopanem, które będą kosztować ponad 20 mld zł. W budżecie olimpiady nie przewidziano pieniędzy na budowę bezkolizyjnych przejść i przejazdów w Gminie Mogilany przeciętej na pół przez zakopiankę - dodaje Sylwester Szefer Przewodniczący Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany.

Mieszkańcy tłumaczą, że "czyją się oszukani i zdradzeni. Jak to się mówi: zrobiono z nas jeleni. Pożytek z tego taki, że dla jeleni są budowane przejścia. W związku z tym 4 maja o godz. 14 zamierzamy wyjść kolejny raz na zakopiankę, tym razem jako jelenie. Skoro w Polsce nie szanuje się ludzi, to będziemy domagać się kładek dla jeleni".

Blokada drogi rozpocznie się o godz. 14.oo.

opr.s/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl