Sobota, 25 maja | Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
13.03.2014 | Czytano: 75

Motocyklista podczas kontroli drogowej poturbował policjanta

Tragedią mogła zakończyć się kontrola drogowa w miejscowości Gnojnik, podczas której uciekający motocyklista przez kilkanaście metrów ciągnął zahaczonego kierownicą policjanta. W trakcie ucieczki kierujący i pasażer zepchnęli funkcjonariusza z pojazdu, po czym odjechali. Policjanci szybko namierzyli sprawców.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w ramach działań „Stop Probierz”. Około godz. 19.25 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem, aby przeprowadzić badanie stanu trzeźwości. Kiedy jeden z funkcjonariuszy podszedł do motocyklisty i przedstawił powód zatrzymania, ten z impetem ruszył. Wtedy też kierownicą zahaczył za kamizelkę odblaskową policjanta i ciągnął go przez około 20 metrów. Przez cały czas kierowca i jego pasażer kopali funkcjonariusza, aż do momentu zrzucenia go z pojazdu. W efekcie policjant z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie po udzieleniu pomocy medycznej został zwolniony do domu.

Jednocześnie policjanci od razu zaczęli poszukiwania sprawców. Identyfikację utrudniał fakt, iż pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych. Dobre rozpoznanie funkcjonariuszy w terenie i poczynione ustalenia doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzanych w tej sprawie mężczyzn – 20 i 25-latka.

Obaj usłyszeli zarzut zmuszania funkcjonariusza Policji do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz naruszenia nietykalności cielesnej, dodatkowo kierujący także spowodowania obrażeń ciała u policjanta. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i dozór Policji

opr.s/ zdj. Piotr Korczak
Źródło Małopolska Komenda Policji

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl