Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
25.11.2013 | Czytano: 78

Na Podhalu spadło kilkanaście centymetrów śniegu. Zima utrzyma się do końca tygodnia (zdjęcia)

Tak przewidują synoptycy. Śnieg padał będzie jeszcze we wtorek, ale opady będą słabsze. Do końca tygodnia będzie natomiast chłodno. W połowie tygodnia temperatura powietrza może spaść w ciągu dnia do - 5°C, a w nocy do - 8°C.

- Na pewno przez najbliższych kilka dni będzie zimowo - informuje Michał Furmanek, Stacji Meteo w Zakopanem. - Nocami temperatura może spadać do -8°C. W dzień, w pierwszej połowie tygodnia temperatury będą ujemne, nawet do - 5°C, w drugiej połowie tygodnia oscylować będą w granicach +1 do + 2°C. Śnieg, z uwagi na niskie temperatury, powinien utrzymać się do końca tygodnia. Opady śniegu spodziewane są dziś i jutro, ale jutro będą już mniej intensywne.

W ciągu ostatniej nocy najwięcej śniegu spadło w Tatrach. Miejscami, np. na Kasprowym Wierchu, pokrywa śnieżna wynosi pół metra. TOPR ogłosił II stopień zagrożenia lawinowego. Na Podtatrzu jest kilkanaście centymetrów białego puchu - w Zakopanem 12 cm, w Białce Tatrzańskiej 14 cm. Im dalej na północ, tym jest go mniej.

- Pogoda sprawa, że można już rozpocząć śnieżenie na stokach narciarskich - uważa Michał Furmanek. - Zima raczej nie powinna jednak utrzymać się do świąt. Podłoże nie jest zamarznięte, więc śnieg raczej się nie utrzyma.

Na zdjęciach - Zakopane.
r/ zdj. Piotr Korczak
Źródło Podhale24

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl