Piątek, 19 lipca | Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
08.06.2013 | Czytano: 319

Strona internetowa sołectwa Nowa Wieś w gminie Kęty - najlepsza w Małopolsce. Relacja z Finału konkursu „SOŁECTW@ w sieci”

W gmachu Senatu RP w Warszawie miał miejsce Finał I Ogólnopolskiego Konkursu „SOŁECTW@ w sieci”, mającego na celu wyłonienie najlepszej w Polsce internetowej strony wiejskiej. Konkurs podzielony był na dwa etapy: wojewódzki i krajowy. W województwie małopolskim strona www.nowa-wies-kety.pl zajęła pierwsze miejsce, wygrywając w rywalizacji z 31 innymi stronami zgłoszonymi z terenu Małopolski.

Strona internetowa sołectwa Nowa Wieś w gminie Kęty - najlepsza w Małopolsce. Relacja z Finału konkursu „SOŁECTW@ w sieci”
- Do współzawodnictwa w konkursie SOŁECTW@ w sieci zorganizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów pod patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji zostało zgłoszonych ogółem ponad 230 stron internetowych. Szesnastu wojewódzkich (regionalnych) zwycięzców spotkało się wczoraj w finale, gdzie konkursowe jury ogłosiło ostateczne wyniki - wyjaśnia red. naczelny portalu Nowa Wieś w gminie Kęty, Marcin Hałat.

Pierwsze miejsce zdobyła strona www.chwaszczyno.pl (woj. pomorskie), drugie, www.wojcieszyce.info (woj. lubuskie) a trzecie www.mikolajewice.bnx.pl (woj. wielkopolskie).

Każdy z finalistów wojewódzkich otrzymał pamiątkowy dyplom, aparat fotograficzny (Fuji Film FINEPIX S2980) wraz ze statywem i kartą pamięci. Dodatkowo nagrodą był krawat z emblematem Senatu RP wtkanym w tkaninę.

Zwycięzca finału, administrator strony chwaszczyno.pl, otrzymał laptop z opłaconym rocznym internetem. Za drugie miejsce administrator strony wojcieszyce.info otrzymał komputer stacjonarny (także z opłaconym rocznym internetem). Administrator trzeciej najlepszej witryny sołeckiej w Polsce, otrzymał tablet również z rocznym opłaconym internetem.

Obok głównego konkursu trwał również ogólnopolski plebiscyt na nagrodę publiczności. Zwycięzcą, została strona www.raclawice.net. Jej administrator dla swojej lokalnej społeczności zabierze … HotSpot, który zainstalowany zostanie właśnie w Racławicach, by mieszkańcy tego sołectwa mogli wspólnie korzystać z sieci.

- Chciałbym serdecznie podziękować Burmistrzowi Gminy Kęty Panu Tomaszowi Bąkowi jak również Sołtysowi Nowej Wsi Panu Andrzejowi Kajorowi, za umożliwienie mi uczestniczenia w Gali Finałowej w Senacie RP - dodaje Marcin Hałat.

Zdjęcia z finału konkursu otrzymaliśmy od naszego małopolskiego lidera, portalu Nowa Wieś w gminie Kęty. Dziękujemy.

s/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl