Jak ustalili policjanci, małżeństwo podróżujące z województwa zachodniopomorskiego zwróciło uwagę na BMW poruszające się nietypowym torem jazdy. Podejrzewając, że kierowca może być pijany, postanowili zareagować. Gdy samochód zatrzymał się przed rondem, mężczyzna podbiegł do pojazdu, otworzył drzwi od strony kierowcy, wyłączył silnik i zabrał kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę.
Badanie alkomatem wykazało, że 76-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego miał 2,1 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Funkcjonariusze odebrali mu prawo jazdy, a jego BMW zostało zarekwirowane na poczet przyszłej kary. Dodatkowo w schowku drzwi pojazdu policjanci znaleźli niewielką butelkę z alkoholem.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz przepadek samochodu lub jego równowartości, jeśli kierowca miał co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi.
Policjanci podkreślają, że na szczególne uznanie zasługuje postawa małżeństwa, które nie pozostało obojętne na niebezpieczne zachowanie kierowcy. Dzięki ich odpowiedzialnej reakcji udało się zapobiec potencjalnej tragedii na drodze.
Funkcjonariusze przypominają również, że każdy, kto zauważy podejrzane zachowanie kierowcy, powinien jak najszybciej powiadomić służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Podczas zgłoszenia warto podać miejsce zdarzenia, kierunek jazdy oraz możliwie dokładny opis pojazdu. W przypadku podjęcia interwencji należy jednak zawsze pamiętać o zachowaniu własnego bezpieczeństwa.



















