Wtorek, 11 sierpnia | Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
01.08.2026 | Czytano: 424

Poszukiwany dwoma listami gończymi zatrzymany. Do odbycia miał ponad 11 lat więzienia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi, a także nakazem zatrzymania i poleceniem osadzenia. Łącznie miał do odbycia ponad 11 lat kary pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu został przewieziony do Zakładu Karnego w Trzebini.

Poszukiwany dwoma listami gończymi zatrzymany. Do odbycia miał ponad 11 lat więzienia
Do akcji doszło 30 lipca na ulicy Oświęcimskiej w Chrzanowie. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili wcześniej, że poszukiwany będzie podróżował jako pasażer samochodu należącego do swojej partnerki. Wiedząc, jaką trasą będzie poruszał się pojazd, do działań włączyli policjantów drogówki.

Samochód został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. W tym samym czasie na miejsce wjechały dwa nieoznakowane radiowozy z policjantami Wydziału Kryminalnego, którzy przeprowadzili sprawne i dynamiczne zatrzymanie 45-latka. Dzięki skoordynowanej akcji mężczyzna nie miał możliwości ucieczki.

Podczas sprawdzenia jego danych potwierdzono, że jest poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych, nakazu zatrzymania oraz polecenia osadzenia wydanych przez sądy. Zatrzymany miał do odbycia kary pozbawienia wolności m.in. za przestępstwa związane z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, rozbój oraz kradzież z włamaniem. Łączny wymiar zasądzonych kar przekroczył 11 lat więzienia.

Po wykonaniu czynności procesowych mężczyzna został umieszczony w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, a następnie przewieziony do Zakładu Karnego w Trzebini, gdzie odbędzie orzeczone przez sądy kary.

Policja przypomina, że osoby ukrywające się przed organami ścigania nie unikną odpowiedzialności. Dzięki współpracy funkcjonariuszy różnych pionów oraz konsekwentnie prowadzonym działaniom poszukiwawczym osoby ścigane są regularnie zatrzymywane i doprowadzane do odbycia zasądzonych kar.
Źródło Małopolska Policja, opr. wai
Reklama

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl