Poniedziałek, 13 lipca | Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
03.07.2026 | Czytano: 271

Kraków Airport zaprasza młodzież na wyjątkowe warsztaty

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport przygotowało nową wakacyjną propozycję dla młodzieży. Nastolatkowie w wieku od 14 do 17 lat będą mogli spędzić dzień na poznawaniu kulis funkcjonowania lotniska, uczestnicząc w sześciogodzinnych warsztatach prowadzonych przez ekspertów branży lotniczej. To oferta skierowana przede wszystkim do osób, które interesują się lotnictwem lub myślą o przyszłej karierze w tej dziedzinie.

Kraków Airport zaprasza młodzież na wyjątkowe warsztaty
Wakacyjne Warsztaty Lotnicze zostały przygotowane z myślą o starszej młodzieży, dla której tradycyjne półkolonie nie są już atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Uczestnicy będą mogli spojrzeć na lotnisko z zupełnie innej perspektywy niż pasażerowie – poznają kulisy pracy portu lotniczego, dowiedzą się, jak współpracują poszczególne służby oraz jak wiele procedur i decyzji stoi za bezpiecznym startem każdego samolotu. 

Program warsztatów obejmuje sześć godzin praktycznych zajęć, podczas których młodzi uczestnicy poznają zasady funkcjonowania lotniska, elementy pracy operacyjnej, podstawy kontroli ruchu lotniczego oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Nie zabraknie także spotkań z ekspertami i praktycznych zadań pozwalających lepiej zrozumieć specyfikę pracy w branży lotniczej. 

Organizatorzy przygotowali trzy ścieżki tematyczne. Pierwsza – „Poznaj świat lotniska” – pozwoli zrozumieć funkcjonowanie portu lotniczego, organizację terminala oraz proces obsługi pasażerów. Druga – „Od wieży do kokpitu” – skierowana jest do osób zainteresowanych pracą pilotów, kontrolerów ruchu lotniczego i planowaniem lotów. Trzecia – „Security, Safety – czyli bezpieczeństwo na lotnisku niejedno ma imię” – przybliży uczestnikom system bezpieczeństwa lotniczego, zadania służb oraz procedury obowiązujące podczas sytuacji niestandardowych. 
– Dla wielu osób lotnictwo zaczyna się od fascynacji samolotami, ale za każdym lotem stoi znacznie więcej: ludzie, procedury, infrastruktura i odpowiedzialność. Chcemy pokazać młodzieży lotnisko jako miejsce pełne zawodów, decyzji, technologii i współpracy – podkreśla Daniel Dziob, kierownik Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. 

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży w wieku 14–17 lat. Udział w jednym dniu zajęć kosztuje 200 zł, a organizator przewidział 10-procentową zniżkę na kolejne warsztaty. W cenę wliczone jest również wyżywienie – obiad oraz śniadanie lub podwieczorek, w zależności od godziny rozpoczęcia zajęć. Liczba miejsc jest ograniczona. 

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport od lat popularyzuje wiedzę o funkcjonowaniu lotnictwa i portów lotniczych, organizując szkolenia, warsztaty oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nowa wakacyjna oferta ma zachęcić młodych ludzi do odkrywania zawodów związanych z lotnictwem oraz pokazania, jak wygląda praca „od kuchni” w jednym z największych lotnisk w Polsce.
Źródło mat. prasowe, opr. wai
Reklama
WITTCHEN - sklep internetowy
Kiermasz do -70%
Sklep Internetowy WITTCHEN | esklep@wittchen.com | telefon: 22 266 88 00

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl