Poniedziałek, 06 kwietnia | Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady
23.03.2026 | Czytano: 382

Zniszczył kilkanaście samochodów. 25-latek zatrzymany przez policję

Policjanci z krakowskiego komisariatu przy ul. Lubicz zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie kilkunastu zaparkowanych pojazdów w rejonie Grzegórzek. Do zdarzeń dochodziło od końca stycznia do początku marca tego roku.

Zniszczył kilkanaście samochodów. 25-latek zatrzymany przez policję
Jak ustalili śledczy z Komisariatu Policji II w Krakowie, sprawca działał głównie na ulicach Francesco Nullo oraz Przy Rondzie. Jego aktywność trwała przez kilka tygodni, a ostatni incydent odnotowano 9 marca.

W zeszłym tygodniu funkcjonariusze udali się do jednego z mieszkań w tej części miasta, gdzie – według ustaleń – miał przebywać podejrzany. Drzwi otworzył 25-latek, który był w kręgu zainteresowania policji. Po przedstawieniu powodów interwencji został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy. Jak ustalono, używając ostrego narzędzia rysował karoserie samochodów, powodując liczne uszkodzenia lakieru. Łączne straty, oszacowane przez właścicieli pojazdów, przekraczają 90 tysięcy złotych.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa Kraków–Śródmieście Wschód zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Policja podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne ustalenia w tej sprawie.
Źródło Małopolska Policja, opr. wai
Reklama
WITTCHEN - sklep internetowy
Kiermasz do -70%
Sklep Internetowy WITTCHEN | esklep@wittchen.com | telefon: 22 266 88 00

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl