Poradnia POZ Centrum Zdrowia Tuchów zaprasza do udziału w bezpłatnym Programie Profilaktyki Chorób Układu Krążenia (CHUK).
Dlaczego warto skorzystać z CHUKa?
Program realizowany przez Centrum Zdrowia Tuchów to odpowiedź na rosnące zagrożenie chorobami sercowo-naczyniowymi. Skierowany jest do osób w wieku od 35 do 65 lat, które nie brały udziału w podobnym programie w ostatnich pięciu latach. Co ważne – nie jest wymagane skierowanie, a udział jest całkowicie bezpłatny. Program CHUK to nie tylko badania – to także szczegółowa analiza stylu życia i zdrowia. Specjalista przeprowadza wywiad, który dotyczy m.in. aktywności fizycznej, diety, przyjmowanych leków czy obciążeń rodzinnych. Następnie wykonywane są badania: pomiar ciśnienia tętniczego, wzrostu, masy ciała, obwodu talii oraz biochemiczne testy laboratoryjne: poziom cholesterolu, trójglicerydów i glukozy. Wyniki są analizowane przez lekarza i pielęgniarki, którzy oceniają ryzyko rozwoju chorób układu krążenia. W zależności od sytuacji pacjent może otrzymać zalecenia dotyczące zmiany stylu życia, skierowanie na dodatkową diagnostykę lub rozpoczęcie leczenia u specjalisty.
Co zyskujesz?
Udział w programie CHUK zapewnia szybką diagnoza możliwych zagrożeń, szansę na wczesne rozpoczęcie leczenia, a także pakiet edukacji zdrowotnej i zalecenia profilaktyczne, jak również indywidualne podejście i opiekę medyczną specjalistów.
Co warto wiedzieć o chorobach układu krążenia?
Choroby układu krążenia – takie jak nadciśnienie, miażdżyca, przewlekła choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, zawał czy udar – rozwijają się powoli i często bez objawów. Dlatego tak ważna jest ich profilaktyka. Wczesne wykrycie nieprawidłowości pozwala zapobiec poważnym konsekwencjom zdrowotnym. Do głównych czynników ryzyka zaliczane są : siedzący tryb życia, niezdrowa dieta, otyłość, palenie tytoniu, nadmierny stres, a także wiek i uwarunkowania genetyczne.
01.05.2025 | Czytano: 44
Serce nie boli – sprawdź je z CHUKiem
Zrób coś dla siebie – sprawdź serce. Choroby układu krążenia przez lata mogą nie dawać objawów, ale wciąż są najczęstszą przyczyną zgonów. Wystarczy kilka prostych badań, by dowiedzieć się, czy jesteś w grupie ryzyka i jak temu przeciwdziałać.

Źródło mat. prasowe
Komentarze
Reklama